Pokojové rostliny, které vám v novém roce přinesou peníze a štěstí: Pěstujte tlustici, zamioculcas, domácí štěstí a lucky bamboo

Pokojové rostliny, které vám v novém roce přinesou peníze a štěstí: Pěstujte tlustici, zamioculcas, domácí štěstí a lucky bamboo Zdroj: Shutterstock

Chtěli byste být v novém roce šťastnější nebo mít víc peněz? S ohledem na staré čínské učení Feng Shui byste si měli domů pořídit ty správné pokojové rostliny, které produkují kýženou pozitivní energii. Které z pokojovek vám tedy přinesou peníze a štěstí?

Tlustice vejčitá neboli strom peněz: Přináší zajištěnost, úspěch a bohatství

Chcete-li si v letošním roce zařídit blahobyt, doma by vám podle Feng Shui neměla chybět především tlustice vejčitá. Tato pokojová rostlina, které se přezdívá strom peněz, totiž podle starého čínského učení podporuje proudění pozitivní energie. 

Tlustice vejčitá do vašeho domova přináší konkrétně materiální zajištěnost, úspěch a bohatství, ovšem také přátelskou atmosféru a štěstí. V každém případě však velmi záleží na tom, na kterém místě svého domova strom peněz konkrétně umístíte. Tlustici postavte ideálně hned ke vchodovým dveřím. Můžete ji mít také vedle svého počítače nebo pokladny.  Její stanoviště může být dále v jihovýchodní části vašeho domu či konkrétní místnosti -  na jihovýchodní část totiž Feng Shui pohlíží jako na sektor bohatství.

Zdroj: Shutterstock Zamioculcas: Pokojová rostlina, která je magnetem na peníze

Tlustice vejčitá není jedinou pokojovkou, která vám v letošním roce pomůže vnést do vašeho domova zajištěnost a bohatství. Vsaďte také na exotickou pokojovou rostlinu zamioculcas, která pochází z východní Afriky. Podle učení Feng Shui právě i tato rostlina dokáže přinést do domácnosti peníze. Stačí, když do jejího květináče položíte minci a zamioculcas umístíte do sektoru bohatství, kterým je jihovýchodní část místnosti nebo domu.

Lucky bamboo neboli bambus štěstí: Zajistí vám harmonii, lásku a klid

Přejete si v letošním roce do svého domova pozvat více štěstí? V tom případě se pusťte do pěstování lucky bamboo (bambusu štěstí) neboli dračince sanderova. Tato oblíbená pokojová rostlina bambus svým tvarem pouze připomíná, jedná se totiž o druh dracény. Učení Feng Shui říká, že z lucky bamboo sálá obrovská pozitivní energie. Vnese do vašeho domova spoustu štěstí, harmonie, lásky a klidu. 

Zdroj: Shutterstock

Domácí štěstí: Tato jemná pokojovka představuje ideální novoroční dárek

Štěstí vám přinese také drobnolistá pokojová rostlina Soleirolia soleirolii, které se přezdívá domácí štěstí. Jak už napovídá její lidový název, tradice říká, že přináší štěstí. Tuto roztomilou pokojovku s převislou záplavou drobných lístečků si pořiďte pro štěstí hned po novém roce. Můžete ji také někomu darovat jako milý novoroční dárek.

Zdroj: balconygardenweb.com, omysa.com, parenting.firstcry.com

Autor:
Publikováno: 4. 1. 2022 10:59 Nahlásit obsah