Co oči prozradí o vašem zdraví? Nepodceňujte jejich "řeč"

Co oči prozradí o vašem zdraví? Nepodceňujte jejich "řeč" Zdroj: .hellodoctor.co.za

Ačkoliv nikdo neví, odkud se staré rčení, že oči jsou oknem do duše, vzalo, skrývá se v něm tolik pravdy, až je to děsivé. Oči dokážou o nás i našem zdraví vypovědět opravdu hodně, stačí si jen všímat nepatrných příznaků. Které příznaky to jsou a co nám jimi chce tělo říct?

Stále se opakující ječné zrno

Pokud už jste někdy ječné zrno měli, víte, jak bolestivé a nepříjemné onemocnění to je. Jestliže se vám ječné zrno objevilo pouze jednou, jednalo se nejspíš o ucpanou mazovou žlázku a obvykle ječné zrno v tomto případě zmizí během několika dnů. Pokud se u vás však ječné zrno vyskytuje opakovaně anebo přetrvává už dlouhou dobu a ne a ne zmizet, může se jednat o karcinom mazové žlázy. Jestliže si tedy všimnete, že ječné zrno se nehojí nebo se objevuje opakovaně a to na stejném místě, s návštěvou lékaře byste neměli otálet.

Rozmazané vidění

Mnozí z nás tráví hodiny a hodiny sezením u počítače, buďto kvůli zábavě anebo kvůli práci. Ať tak či onak, dlouhé zíraní do monitoru způsobuje pálení očí nebo rozmazané vidění. V současné době se lékaři v praxi setkávají s tím, že problémy se zrakem jsou přímo způsobovány počítačem, mobilním telefon nebo čtečkami knih. Tomuto onemocnění se také říká „digitální únava očí“ nebo i „syndrom suchého oka“. Pokud na sobě tyto příznaky pozorujete, lékař by vám měl pomoci se s problémem vypořádat.

Zdroj: Shutterstock.com

Slepá místa

Stalo se vám, že jste na chvíli v určitém bodě nic neviděli? Hlavně žádnou paniku! Slepá místa jsou většinou způsobena migrénou a jdou ruku v ruce se silnými bolestmi hlavy. Dávat pozor byste si měli především, pokud se u vás migrény a slepá místa objevují až příliš často.

Žluté bělmo

Každý z nás se alespoň jednou denně podívá na sebe do zrcadla, proto je velmi nepravděpodobné, že byste si nažloutlého bělma nevšimli. Dospělí i novorozenci to mohou mít kvůli žloutence, ale také to bývá spojené se žlučníkem, žlučovými cestami či játry. Určitě byste tento příznak neměli ignorovat, spíše naopak! 

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 8. 3. 2018 09:59 Nahlásit obsah