Souvisí barva očí s osobností člověka? Podle této studie jednoznačně

Souvisí barva očí s osobností člověka? Podle této studie jednoznačně Zdroj: Shutterstock.com

O souvislosti s barvou očí a osobností člověka se hovoří již delší dobu, ovšem do nedávna to bylo jen nepodložené tvrzení. S tím je ale teď konec - švédská univerzita Örebro provedla studii, která tohle propojení jen potvrzuje.

Do této studie se přihlásilo 428 lidí, přičemž jejich barva očí byla porovnávána s určitými osobnostními rysy a výsledky jsou opravdu obdivuhodné. Je tedy možné, že barva očí skutečně vypovídá o tom, jaký člověk je? Odpověď je ano. „Lidské oko je tak úzce propojeno s mozkem, že lze říci, že je jeho jedinou částí, která je viditelná,“ řekl doktor Antony Fallout. Poznejte tedy sami sebe a odhalte vlastnosti, o kterých jste třeba neměli ani tušení, že se ve vás ukrývají.

Modré oči

Podle vědců je tato barva tou nejoblíbenější jak u mužů, tak i u žen. K této barvě se váže plachost, opatrnost a neprůbojnost. Lidé s modrýma očima často ustupují jiným a nedokážou si prosadit svůj vlastní názor, právě proto se někdy mohou cítit utlačovaně. Je také dokázáno, že ženy s modrýma očima lépe zvládají porodní bolesti a dokonce i stres, který při porodu prožívají.

Šedé oči

Šedá barva je vlastně odstínem modré, avšak poněkud světlejší. Lidé s tímto doslova ocelovým pohledem jsou cílevědomí, tvrdohlaví a někdy až příliš chladní. Vždy smýšlí racionálně a umějí být i temperamentní, kreativní, často jim bohužel chybí smysl pro humor.

Zdroj: Shutterstock.com

Čokoládově hnědé oči

Tyto oči dokážou jen letmým pohledem člověka zahřát u srdce. Jsou charakteristické pro milého a přátelského člověka, který je za každých okolností upřímný, což někdo může vidět jako slabinu. Tito lidé neumějí lhát ani podvádět, jsou věrní a loajální. Milují život, své přátele a rodinu nadevše.

Tmavě hnědé oči

Tmavě hnědé až černé oči patří velmi inteligentním lidem, kteří mají vůdcovské rysy. Oplývají vysokým sebevědomím a za svými cíli si jdou po hlavě a tvrdě. Tato barva očí jim zajišťuje důvěru ostatních, lidé se jim často svěřují i s osobními problémy a působí tajuplně. Tito lidé také neholdují alkoholu, v podstatě jej nemají příliš v lásce. Je to totiž pro ně jen slabina, kterou ve svém životě nechtějí.

Zelené oči

K zeleným očím se váže jistá dávka tajemnosti a magie. Z těchto lidí vyzařuje neskutečný sexappeal, který se jen tak nevidí. Milovat a být milováni – to je heslo, kterým se ve svém životě řídí. Jsou v osobním ale i v pracovním životě aktivní a zapálení. Ačkoliv umí projevovat lásku, umějí být na druhou stranu také pomstychtiví a v jistých situacích nepředvídatelní.

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2021 16:43 Nahlásit obsah