Majonéza nepatří jen do kuchyně: Odstraňte s ní skvrny na nábytku nebo žvýkačku ve vlasech

Majonéza nepatří jen do kuchyně: Odstraňte s ní skvrny na nábytku nebo žvýkačku ve vlasech Zdroj: Shutterstock.com

Majonéza je všestranným pomocníkem nejen při vaření, ale i v domácnosti. Tato omáčka vyrobená převážně z oleje a vaječných žloutků má totiž velmi překvapivé použití. Je škoda, abyste ji dávala třeba jenom do bramborového salátu, zkuste ji použít netradičním způsobem. A to třeba následovně.

Skvrny na nábytku od vody? Použijte na ně majonézu

Pěstujete doma pokojové rostliny? V tom případě určitě víte, že je stačí neopatrně zalít a škoda je na světě. Voda totiž dokáže na nábytku udělat pořádné škody. Jestli se chcete těchto skvrn či kroužků od vody zbavit, pomůže vám právě majonéza.

Naneste trochu majonézy na měkčí hadřík nebo švédskou utěrku a skvrnu od vody pečlivě přetřete. Nábytek tímto způsobem naimpregnujete a zároveň mu dodáte lesk.

Tip: Je skvrna od vody mnohem hlubší a nejde vám jen tak odstranit? Potom ji pokryjte opravdu tlustou vrstvou majonézy a nechte působit 48 hodin. Poté majonézu očistěte čistým hadříkem.

Zdroj: Shutterstock.com

Šmouhy na nerezu: Zbavte se jich díky majonéze

Majonéza je skvělým přípravkem nejen na dřevěné povrchy, použít ji můžete také na nerez. V tomto případě vám ale stačí opravdu malé množství. Abyste se zbavila šmouh na nerezu, naneste si na měkký hadřík trochu majonézy a nerezový povrch rovnoměrně vyleštěte.

Jak odstranit zbytky etiket na skleničkách? S majonézou to není problém

Určitě to znáte. Zbyla vám sklenička od kávy, kečupu nebo marmelády a vy ji chcete ještě použít. Ať děláte, co děláte, nedokážete se zcela zbavit etikety, která ulpívá na skle. Proces odstraňování toho přilepeného papíru vám usnadní právě majonéza, kterou potřete po celé etiketě.

Tip: Majonéza vám pomůže odstranit také staré samolepky.

Zaseklý prsten: Jako první pomoc vyzkoušejte majonézu

Zasekl se vám na prstě prsten a vy jej nemůžete ani za nic sundat? Pokud máte zrovna po ruce majonézu, máme pro vás snadné řešení. Namažte si prst majonézou, poté se snažte prstenem otáčet tak, aby se majonéza dostala i pod něj. Dostat zaseknutý prsten z prstu vám následně půjde velmi snadno.

Zdroj: Shutterstock.com

Pastelky nebo voskovky na stěnách: Opět pomůže majonéza

Když vaše dítě kreslí na papír, je to v pořádku. Jestli se ale kreativně vybíjí na stěnách, je to katastrofa pro každého rodiče. Abyste malůvky co nejsnadněji odstranila, použijte právě majonézu, která si poradí zejména s pastelkami a voskovkami.

Na obrázek, který jste našla na stěně, naneste slabší vrstvu majonézy. Nechte ji působit 10 až 15 minut, následně ji setřete měkkým hadříkem. Malůvky budou pryč.

Žvýkačka ve vlasech? Od teď už žádné nůžky

Pokud máte malé dítě, jistě jste už v minulosti musela řešit žvýkačku ve vlasech. Díky majonéze už váš potomek nebude muset absolvovat žádné stříhání. Stačí, když si na prsty nanesete trochu majonézy a tu následně vmasírujete do místa vlasů s uvízlou žvýkačkou. Tento fígl vám umožní, že žvýkačka půjde z vlasů lépe vytáhnout.

Autor:
Publikováno: 6. 5. 2019 14:00 Nahlásit obsah