Izraelská fotografka Julia Taits zachycuje kouzlo žen, mužů a dětí s albinismem. Jejich nadpozemská krása je dechberoucí

Izraelská fotografka Julia Taits zachycuje kouzlo žen, mužů a dětí s albinismem. Jejich nadpozemská krása je dechberoucí Zdroj: Shutterstock

Lidé s albinismem jsou vzácní a výjimeční. Toho si je vědoma také fotografka Julia Taits, která na svých snímcích zachycuje albíny z celého světa. Svůj fotografický projekt nazvala příznačně Porcelain Beauty neboli Porcelánová krása. Fotky, na kterých zdůrazňuje nadpozemské kouzlo albínů, si můžete prohlédnout také na Instagramu této umělkyně.

Pravděpodobnost, že se člověk narodí s albinismem, je pouhých 1:20 000. Albinismus je v zásadě velmi vzácnou genetickou vadou, která je doprovázená absencí pigmentu. Albíni se vyznačují velmi světlou kůží, světle blonďatými až bílými vlasy, obočím či řasami a také nejčastěji světle modrýma či šedýma očima. To jim ale neubírá na kráse. Projekt Porcelain Beauty izraelské fotografky Julii Taits dokazuje, že je to přesně naopak.

“V listopadu roku 2016 jsem poprvé zveřejnila svůj projekt Porcelain Beauty neboli Porcelánová krása, který jsem věnovala lidem s albinismem. Za několik dnů se díky internetu rozšířil po celém světě a získal u lidí obrovskou pozornost a uznání,” popisuje fotografka začátky svého unikátního projektu.

Tato umělkyně obdržela pozitivní zpětnou vazbu od lidí z celého světa, mezi nimiž byla také spousta albínů. “Napsali mi, že můj projekt má obrovskou sílu. Dodali, že se díky mému projektu cítí krásně a seběvědomě a konečně začítají sebe sama více přijímat ve své přirozenosti,” popisuje Julia Taits.

Izraelská fotografka svým fotografickým počinem ukazuje nejen nadpozemskou krásu lidí s albinismem. Svými uměleckými fotkami se snaží bojovat také proti zažitým stereotypům, které řada lidí právě s albíny spojuje.

“Krása lidí s albinismem je pro mě čistá a úžasná, jako by pocházela ze světa fantasy či pohádek. Při své práci velmi často pracuji s Photoshopem. Při focení albínů jsem však tento program nepotřebovala. Ukázalo se, že vyniká jejich čistě přirozená krása,” říká Julia Taits.

I díky celosvětovému ohlasu se nadaná fotografka rozhodla, že ve focení žen, dívek, mužů a dětí s albinismem bude pokračovat i nadále. Proto odstartovala nový fotografický projekt s názvem Porcelain Beauty 2, v jehož hledáčku jsou opět nadpozemsky krásní albíni.

“Chtěla bych poděkovat všem svým modelkám a modelům za pomoc a podporu. Bez nich bych nemohla vytvořit tak silné a krásné snímky,” napsala fotografka upřímně na svém instagramovém účtu.

Zdroj: Mymodernmet.com, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 29. 4. 2021 09:08 Nahlásit obsah