Michaela Kuklová kvůli rakovině přišla o obě prsa. Lékaři jí nádor nemohli najít

Michaela Kuklová kvůli rakovině přišla o obě prsa. Lékaři jí nádor nemohli najít Zdroj: facebook.com

Rakovinou prsu v České republice ročně onemocní kolem 6 000 žen a jeho výskyt stále stoupá. Bohužel se nevyhýbá ani slavným osobnostem. Michaela Kuklová již několik měsíců s rakovinou prsu bojuje.

Kromě léčby musela však herečka podstoupit i operaci obou svých ňader. A svou nepříjemnou zkušenost sepsala v dlouhém prohlášení, ve kterém popsala nejenom průběh léčby, ale také to, jak lékaři nemohli nádor v jejích prsou odhalit.

„Milé dámy, dnes píšu především vám. Cítím potřebu sdělit něco důležitého o své nemoci. Nevím, jak vy, ale já neměla ani tušení, že existuje druh karcinomu, který nemusí být vidět ani na mamografu, ani na sonu. Nevěděl to nikdo z mého okolí. Podstoupila jsem mamograf a myslela si, že jsem tedy zdravá... Nevím přesně jak dlouho, ale možná tři roky jsem cítila změny v citlivosti prsu, až o dost později jsem objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, žádná bulka. Pochopitelně jsem se utěšovala, že mi nic není, když mamografické vyšetření bylo v pořádku...O čtvrt roku později jsem ale už chtěla znát odpověď, co se mi tam tedy děje. Objednala jsem se na sono. Opravdu pečlivě mě prohlížely dvě lékařky, podstoupila jsem další - jiný mamograf. Nic. Dohodla jsem se na biopsii pro klid duše mé i lékařek. Nález byl pozitivní. Nádor byl vidět až na magnetické rezonanci a byl velký. Díky tomu jsem podstoupila operaci obou ňader a odebrání dvanácti uzlin. Když vše dobře půjde, jen se zařadím mezi ženy, co mají silikony. Léčbu mám zatím pouze hormonální.

Zdroj: facebook.com Poselství, které chci sdělit je, že mamograf je důležitý, zachytí většinu nádorů a včas, ALE SAMOVYŠETŘENÍ a vnímání, co nám tělo říká, NEPODCEŇOVAT. Kdybych věděla, co vím dnes, přišla bych dřív.
Nikdo ale nepochybil a věřím v bezproblémové uzdravení. Stará se o mě skvělý tým lékařů a sestřiček VFN, jimž děkuji za jejich schopnosti i přístup. Musím zmínit báječného Primáře Doc. Davida Pavlištu, úžasnou MUDr. Janu Skřenkovou, která je mojí letitou kamarádkou a velikou psychickou oporou, empatickou Prof. Petru Tesařovou, v jejíž péči jsem nyní a citlivou sestřičku Renatu Desortovou. Nejen jmenovaným, ale každé doktorce, sestřičce, personálu, s nimiž jsem měla a mám tu čest, patří moje úcta, obdiv a hluboká poklona.

Všichni dělají maximum proto, abych byla zdravá, včetně vás, a to je neuvěřitelně nádherný pocit. Děkuji,“ napsala na svůj facebookový profil Michaela Kuklová a my jí za to velice děkujeme. Není jednoduché psát o něčem tak citlivém, avšak svým příspěvkem může třeba zachránit život jiné ženě, která na tom je stejně, jako právě Michaela.

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2020 17:19 Nahlásit obsah