Test, který odhalí, zda máte oční vadu. Jaké číslo vidíte na obrázku?

Test, který odhalí, zda máte oční vadu. Jaké číslo vidíte na obrázku? Zdroj: Shutterstock.com

Jste přesvědčeni, že váš zrak je naprosto dokonalý? Tento obrázek dokáže odhalit, zda máte nějakou oční vadu a popřípadě jakou. Jde o docela snadný oční test, tak pojďme na to.

Na obrázku se skrývají čísla, ovšem ne každý člověk vidí stejnou kombinaci čísel, a právě v tom je ukryté celé tajemství testu. Podle studie, kterou zveřejnil institut National Eye ve Spojených státech, má většina lidí problémy se zrakem, aniž by o tom věděla. Následující obrázek může právě odhalit a identifikovat některý z těchto problémů. Test, který si můžete jednoduše vyzkoušet vám mnohé odhalí.

Důkladně si prohlédněte obrázek a řekněte, jaká čísla vidíte. Následně si pod obrázkem vyhledejte číselnou kombinaci, kterou jste viděli. Právě tato vaše kombinace vám pomůže odhalit, zda máte, či nemáte problém se zrakem.

Zdroj: en.goodtimes.my

Viděli jste tato čísla?

  • 3246 - Trpíte pravděpodobně krátkozrakostí a astigmatismem, což je asymetrické zakřivení rohovky. To znemožňuje rozeznávat drobné detaily a snižuje tak zrakovou ostrost.
  • 3240 - Tato kombinace čísel vám napoví, že trpíte pravděpodobně astigmatismem, a proto nedokážete rozeznávat drobné detaily a vaše ostrost je snížena. Lidé ve většině případů vůbec netuší, že jde o vadu zraku, a proto ji nijak neřeší. Správné brýle vám ale ukážou rozdíl mezi tím, co vidíte a co byste vidět mohli.

  • 1246 - Tato čísla značí krátkozrakost.
  • 1240 - Velké gratulace! Máte naprosto dokonalý zrak.

Výsledky vás možná mohou překvapit. Pokud si nejste jistí, že máte zrak v naprostém pořádku, určitě vyhledejte očního lékaře. 

Autor:
Publikováno: 26. 10. 2020 11:27 Nahlásit obsah