6 signálů, které předpovídají infarkt

6 signálů, které předpovídají infarkt Zdroj: Shutterstock

Ve světě se počet úmrtí způsobených infarktem stále zvyšuje. V poslední době je hlavní příčinou infarktů právě stres.

Zdravý životní styl, který samozřejmě zahrnuje i méně stresu, je pro naši budoucnost i vývoj srdečních příhod důležitý. Nicméně naše tělo je velmi chytrý „stroj‘‘, který dokáže infarkt předvídat měsíc dopředu a dává nám šest jasných signálů o tom, že je něco špatně.

Zdroj: Shutterstock

Slabost

K jednomu z největších příznaků patří slabost v těle. Začnete se cítit slabí, protože se vaše tepny začínají zužovat, vede to k menšímu průtoku krve a krevnímu oběhu, což způsobí oslabení svalů. Pokud tímto příznakem trpíte, měli byste být velmi opatrní.

Závratě a studený pot

Jsou dalším znamením, že je něco špatně. Máte snížený průtok krve v těle, a to se projeví i na průtoku krve do mozku. Proto, aby tělo správně fungovalo, potřebuje dostatečné množství krve proudící vaším tělem. Tyto příznaky mohou napovídat to, že k infarktu nemáte opravdu daleko.

Tlak na hrudi

Čím větší tlak nebo nepříjemný pocit na hrudi ucítíte, tím blíže infarkt je. Bolest se může někdy přesunout i do ramen a zad.

Nachlazení nebo chřipka

Mnoho lidí, které infarkt postihl, řeklo, že chvíli předtím onemocněli nachlazením nebo chřipkou. Váš organismus je oslaben, proto jste více náchylní k těmto onemocněním.

Zdroj: Shutterstock

Únava

Můžete klidně prospat celý den a přesto se cítíte unavení? Nemusí to znamenat vůbec nic, ale také to může být jedním z prvních příznaků infarktu. Je to způsobeno velmi nízkým průtokem krve k srdci. Vaše tepna se zúží a k vašemu srdci se dostává jen malé množství krve, proto musí pracovat mnohem víc, než jak je zvyklé a vy jste pak logicky více unavení.

Dušnost

Je popisována jako pocit nedostatku vzduchu nebo velmi namáhavého dýchání. Znovu to způsobují zúžené tepny, které nepropustí tolik krve do plic, kolik by potřebovaly.

I přesto, že některým z těchto příznaků trpíte, nemusí to výhradně znamenat, že infarkt dostanete. Může to být způsobeno i jiným onemocněním. Nejlepší prevencí proti infarktu je zdravá strava, pohyb a především co nejméně stresu.

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2022 17:36 Nahlásit obsah