Víte, co se s vaším tělem děje během spánku?

Víte, co se s vaším tělem děje během spánku? Zdroj: Shutterstock

Pro náš život je spánek nezbytný. Během něj si naše tělo odpočine a připraví se na další den. Mimo to se během něj odehrává spousta věcí. Zajímá vás jaké? Přečtěte si, co vše se s vaším tělem děje, zatímco spokojeně spíte.

Klesá teplota

Ve chvíli, kdy usínáte, klesá vaše tělesná teplota. Díky tomu začne vaše tělo uvolňovat melatonin, což je spánkový regulátor, který zajišťuje klidnou a ničím nerušenou noc.

Hubnete

Tím, že dýcháte a vaše tělo se potí, spalujete kalorie a tím vlastně hubnete. Pokud se snažíte pár kilogramů shodit, neměli byste dostatek kvalitního spánku zanedbávat.

Zdroj: Shutterstock

Rostete

Možná jste si někdy všimli toho, že každé ráno jste o nějaký ten centimetr vyšší. Vaše ploténky se nezatěžují a regenerují se, což způsobuje, že během noci trochu povyrostete.

Váš krevní tlak i srdeční tep zpomaluje

Tak jako vy se ukládáte k odpočinku, i celé vaše tělo si potřebuje oddechnout a využít té chvíle, že nemusí tvrdě pracovat.

Zdroj: Shutterstock

Jste vzrušení

Není to nic neobvyklého. Během fáze REM spánku je náš mozek aktivní a vyžaduje kyslík. V důsledku toho dochází u mužů i žen k sexuálnímu vzrušení.

Zlepšuje se vám pleť

Když spíte, dochází ke zvyšování množství kolagenu, díky kterému bude vaše pokožka pružnější. Ne nadarmo se říká, že pro zdravější pleť je nezbytný dlouhý a kvalitní spánek.

Autor:
Publikováno: 17. 8. 2023 08:52 Nahlásit obsah