Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Co se skutečně děje s vaším tělem při intimních hrátkách?

Co se skutečně děje s vaším tělem při intimních hrátkách? Zdroj: Shutterstock

Kdo by neměl rád sex? Je to nejen příjemný způsob, jak se uvolnit a zbavit se stresu. Sex dělá s naším tělem další neskutečné divy! Ptáte se, jaké? Čtěte dál a nepřestanete se divit!

1. fáze: Předehra

Předehra je fází prvotního vzrušení. Když se během předehry s partnerem líbáte, každý z vás do líbání zapojíte 30 mimických svalů, čímž spálíte 12 kalorií. Váš krevní tlak letí nahoru, zvýší se vám srdeční frekvence, zrychlí dýchání a rozšíří zorničky. 

2. fáze: Milování

Během milování vaše tělo produkuje endorfiny, serotonin, dopamin a oxytocin. Tyto hormony jsou úžasné v tom, že navozují pocit štěstí a dobré nálady a dokážou odehnat smutek a stres. Tělo během milování také produkuje více adrenalinu, který pozitivně působí na tvorbu kostí a nárůst svalů.

Když se milujete, také rychleji dýcháte. Vaše tělo spotřebuje až o 30 procent více kyslíku než obvykle. Pokud si chcete posílit imunitu, pravidelně se milujte. Tato příjemná činnost má totiž také pozitivní vliv na zvýšenou tvorbu bílých krvinek.

Zdroj: Shutterstock Emocionální propojení mezi partnery

Sex jako takový je fyzicky příjemný, ale také upevňuje emocionální propojení mezi partnery. Pravidelný sex několikrát do týdne má tak vliv na spokojenost obou partnerů ve vztahu. Pocit náklonnosti a vzájemného spojení způsobuje hlavně hormon lásky oxytocin.

3. fáze: Orgasmus

Při orgasmu, který je nejkratší a zároveň nejkrásnější fází navozující příjemné stavy, tělo navyšuje produkci hormonu oxytocinu, který dokáže skvěle tlumit stres. Orgasmus také z těla vyplavuje endorfiny navozující pocit dobré nálady. Tento hormon navíc dokáže otupit všechny vaše smysly. Ostatně Francouzi o orgasmu přímo říkají, že je to "la petite mort" neboli "malá smrt".

Další přínosy sexu

Pravidelný sex má i další zdravotní pozitiva. Zlepšuje kritické myšlení, pomáhá nám lépe snášet fyzickou bolest, snižuje možnost vzniku respiračních onemocnění a hlavně: omlazuje! Britský doktor David Weiss ve svém výzkumu totiž zjistil, že lidé, kteří se milují třikrát do týdne, vypadají až o deset let mladší. Tak dámy, na co používat drahé krémy?

Autor:
Publikováno: 9. 5. 2022 10:48 Nahlásit obsah