Jak nepřibrat během adventu: Při pečení neochutnávejte a na vánočních trzích se držte zkrátka

Jak nepřibrat během adventu: Při pečení neochutnávejte a na vánočních trzích se držte zkrátka Zdroj: Shutterstock.com

Máte předvánoční čas spojený s pečením vánočního cukroví a přípravou poctivého vaječného likéru? Kdo by neměl. Nejen že tyto dobroty rádi připravujeme, ale i s požitkem ochutnáváme. A kila na váze jdou neúprosně nahoru. Pokud nechcete během adventu přibrat, vyzkoušejte následující triky, díky kterým si toto období užijete i bez přírůstku na váze.

Pečte, ale příliš neochutnávejte

Abyste si nemuseli dávat na Nový rok předsevzetí, že zhubnete, vyvarujte se zbytečnému přibírání hned začátkem prosince. Tato skutečnost se týká hlavně nadměrné konzumace cukroví. Zapomeňte na ochutnávání těsta i na průběžné zobání čerstvě napečeného cukroví. Například když sníte 100 gramů vanilkových rohlíčků, dostanete do sebe energetickou hodnotu 2200 kJ, která se vyrovná jednomu klasickému dennímu chodu.

Zdroj: Shutterstock.com Konzumujte potraviny, které vás zbaví chutě na sladké

Jestliže nechcete v průběhu adventu podlehnout sladkým dobrotám v podobě voňavého vánočního cukroví a perníčků, zařaďte do svého adventního jídelníčku potraviny, které vás zbaví chutě na sladké. Dejte si přes den několik šálků zeleného čaje. Snížit chuť na sladké vám pomohou také jablka a citrusové plody.

Každý den si dopřejte alespoň jeden grapefruit. Toto ovoce vás výborně zasytí, sníží u vás pocit hladu a také se díky němu zbavíte nadměrné chuti na sladké. Grapefruit navíc obsahuje látku zvanou synefrin, která se podílí na rozpadu tukových buněk. Pravidelnou konzumací tohoto ovoce tak podpoříte rovněž zrychlení metabolismu i spalování tuků.

Omezte spotřebu vánočního punče i vaječného likéru

Jistě si na adventních trzích rádi dáváte svařák nebo alkoholický punč. Abyste si užili tu pravou pohodu také doma, určitě si s partnerem po večerech dopřejete také po skleničce vína nebo panáku vaječného likéru. Jestli ovšem nechcete v průběhu Adventu příliš přibrat, s alkoholem to rozhodně nepřehánějte, protože má obrovské množství kalorií. V takovém jednom decilitru vaječného likéru najdete až 1400 kJ energie.

Zdroj: Shutterstock.com Na vánočních trzích se držte zkrátka

Když vyrazíte na adventní trhy, ze všech stran se na vás line nádherná vůně připravovaných pokrmů. Dali byste si trdelník, vánoční punč, bramboráky, belgické hranolky či grilované klobásky? Nebo klidně všechno na jednou? Abyste nepodlehli, vezměte si na vánoční trhy pouze určitou částku a platební kartu nechte raději doma. Díky tomuto triku zamezíte tomu, abyste si skutečně dopřáli všechny tyto dobroty.

Tip: Jaké pokrmy jsou na adventních trzích nejméně kalorické? Pochutnejte si například na pečených bramborách s bylinkovým máslem nebo na pečených kaštanech.

Procházejte se jen tak přírodou či vánočně vyzdobeným městem

I když je venku lezavá zima, každý den vyrážejte na čerstvý vzduch. Dostatečně se oblečte a vyrazte na procházky přírodou nebo se projděte vánočně vyzdobeným městem. Díky rychlé chůzi se vám zrychlí metabolismus a samozřejmě zlepší i nálada. Takovou hodinovou procházkou spálíte až 840 kJ.

Autor:
Publikováno: 3. 12. 2019 10:16 Nahlásit obsah