Kategorie Advent

Článek
Adventní výzdoba levně, rychle a netradičně: Vánoční dekorace ze sklenic na víno
Adventní výzdoba levně, rychle a netradičně: Vánoční dekorace ze sklenic na víno Právě jsme přivítali první adventní neděli. Většina českých domácností se už pyšní nádhernou adventní výzdobou. Ovšem ti zapomnětliví z nás se do výroby vánočních dekorací teprve pouštějí! Napadlo vás třeba zkrášlit si svátečně domov tím, co máte po ruce? Vyzkoušejte tyto netradiční vánoční dekorace ze sklenic na víno, které vyrobíte do 2 minut!
Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Vánoční trhy ve Vídni
Vánoční trhy ve Vídni Jedním z nejlepších období k návštěvě Vídně je období adventu, kdy je celé centrum krásně nazdobené a nachází se v něm na několika místech vánoční trhy. Ovšem můžeme to říci i opačně: jedním z nejlepších míst, kam můžete vyrazit v době adventu na vánoční trhy, je Vídeň…
Článek
Originální adventní kalendáře nejen pro děti
Originální adventní kalendáře nejen pro děti Když se řekne aventní kalendář, většině z nás se nejspíš vybaví placatá kartonová krabice s vyloupávacími okýnky, potištěná nějakým vánočním motivem. A v každém okýnku se samozřejmě skrývá sladká odměna! Děti je mají rády, ale je to každý rok to samé... Co takhle zkusit něco nového?
Článek
Advent už klepe na dveře. Jak se na něj připravit?
Advent už klepe na dveře. Jak se na něj připravit? Čtyři neděle před Štědrým dnem začíná advent. Mnoho z nás proto v neděli 2. prosince zapálí první svíčku na adventním věnci. Jak se ovšem na adventní dobu s předstihem připravit?