Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím

Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím Zdroj: Shutterstock

Co o nás dokážou vypovědět naše oči či ruce již určitě víte. Věděli jste ale, že uši jsou pro nás mnohem důležitější, než si normálně myslíme? Existuje totiž tzv. neurologický vztah, který propojuje uši s našimi vnitřními orgány a v tom tkví celé tajemství.

Už při narození dostane každý člověk specifický tvar uší, který se stejně jako u prstů nebo jazyka v průběhu let nijak nemění, proto může v některých případech posloužit i jako identifikace. Jediné, co se však na uchu mění, je ušní lalůček.

Genetika

Ušní boltec se dělí na dva typy a to ustupující nebo dominantní. Podle jedné studie bývá boltec, který je přímo připojen k hlavě, označován za recesivní neboli ustupující a ten boltec, který mírně visí dolů, naopak za dominantní.

Onemocnění

  • Pokud jsou vaše uši světlejší, než je vaše tvář či tělo, pravděpodobně se jedná o nedostatek vápníku a vitamínů.
  • Jakmile máte vaše uši často červené, může se v tomto případě jedna o problém s ledvinami.
  • Jsou vaše uši tmavě červené? Zánět ucha je příznakem onemocnění zvané recidivující polychondritida.

Reflexní body

Tím, že se na uchu vyskytuje více než 200 akupunkturních bodů, je ušní reflexologie stejně účinná, jako je reflexologie ruky či chodidel. Akupunkturní body jsou spojeny s našimi vnitřními orgány a působením tlaku právě na tyto body si dokážete pomoci od nejrůznějších zdravotních problémů, a to fyzických i emocionálních. Nejčastěji se uvádí graf, který znázorňuje ucho jako systém orgánů s kresbou nenarozeného dítěte.

Zdroj: Shutterstock.com Tento obrázek je mapa stimulačních bodů. Pokud na nich budete provádět masáž, dokážete vyřešit své zdravotní problémy i bez požití léků či jiných látek proti bolesti. Ovšem v případě závažnějších problémů raději navštivte lékaře či zkušeného reflexního specialistu.

Autor:
Publikováno: 29. 11. 2022 14:59 Nahlásit obsah