Ženy s větším zadkem jsou zdravější a chytřejší, zjistili vědci z Oxfordu

Ženy s větším zadkem jsou zdravější a chytřejší, zjistili vědci z Oxfordu Zdroj: Shutterstock

Máte větší pozadí? Nejde jenom o estetickou přednost. Vědci z Oxfordské univerzity totiž na základě svého výzkumu nedávno zjistili, že ženy s větším zadkem jsou zdravější a chytřejší a také méně náchylné ke chronickým chorobám. Co na toto zjištění říkáte?

Kdysi platilo, že ideální žena je krásná a chytrá. Nyní můžeme do tohoto výčtu přidat také poznatek, že ideální žena má velký zadek. Výzkum Churchill Hospital při Oxfordské univerzitě totiž zjistil, že ženy s výrazným pozadím jsou zdravější a chytřejší. Podle vědců přebytečná tuková tkáň v oblasti stehen a zadku působí jako ochranná bariéra proti srdečním chorobám, cukrovce a dalším onemocněním souvisejícím s obezitou.

Výzkum Oxfordské univerzity kromě toho ještě naznačuje, že větší zadek je známkou vyšších hladin omega-3 mastných kyselin, které zajišťují lepší fungování mozku. Ženy s větší pozadím tak mají být na základě tohoto zjištění chytřejší nežli jejich méně obdařené vrstevnice.

Zdroj: Shutterstock Větší zadek u žen rovněž pozitivně ovlivňuje hladinu leptinu, což je hormon zodpovědný za regulaci váhy, a také adiponektinu, hormonu s protizánětlivými a antidiabetickými vlastnostmi. Pro mnohé z nás jde o překvapivá zjištění, která nás nutí, abychom začali více přemýšlet o tom, jak naše tělesné proporce odrážejí naše zdraví.

Tyto vědecké poznatky ukazují, že velký zadek není jenom žhavý módní trend, ale má několik opravdových zdravotních výhod. Pokud patříte k ženám, které příroda tímto způsobem obdařila, můžeme vám jenom pogratulovat! 

Zdroj:Globalnews.ca, Yourtango.com
Autor:
Publikováno: 29. 2. 2024 13:18 Nahlásit obsah