Konec večírků a návštěv klubů či barů. Mladá generace vyznává jiný životní styl

Konec večírků a návštěv klubů či barů. Mladá generace vyznává jiný životní styl Zdroj: Shutterstock

Životní styl mladých lidí se mění, už tolik nevyhledávají bujarý noční život jako předchozí generace. Této proměně návyků a priorit se začal přizpůsobovat i byznys.

Sbohem večírky a návštěvy barů a klubů. Tradiční noční život ustupuje v případě současné mladé generace novému trendu, který klade důraz na zdraví a odpočinek. Jak uvedl americký deník The Wall Street Journal, jako ideální program na sobotní večer si mladí představují spánek. Najdou se dokonce tací, kteří jdou spát už v devět hodin večer.

Rostoucí povědomí o významu spánku pro celkovou pohodu a výkonnost vede mladé lidi k tomu, aby svůj spánkový režim brali mnohem vážněji. Místo bujarého nočního života upřednostňují časný odpočinek a pečlivě střeží své spánkové rituály. Mladí rovněž uvádějí, že mají rádi, když mají kontrolu nad svým spánkovým režimem a odmítají pozvání na setkání pozdě večer. 

Tento posun v návycích mladé generace se odráží i v obchodní sféře. Podniky se snaží přizpůsobit novým preferencím svých zákazníků tím, že nabízejí večírky či jiné akce už během dne.

Zdroj: Shutterstock Statistiky naznačují, že mladí lidé spí v průměru déle, než tomu bylo u předchozích generací. Chodívají navíc dříve spát, což naznačuje rostoucí důraz na kvalitní noční odpočinek. Podle průzkumu provedeného portálem RentCafe v roce 2022 mladí Američané ve věku 20 až 30 let uváděli, že průměrně spí 9 hodin a 28 minut denně. Oproti roku 2010, kdy to bylo 8 hodin a 47 minut denně, jde o osmiprocentní nárůst. 

Mladí lidé navíc uléhají do postelí večer stále dříve. Podle analýzy dat od více než dvou milionů uživatelů chytrých postelí Sleep Number chodili letos v lednu lidé ve věku 18 až 34 let do postele průměrně v 22:06. V loňském lednu to bylo v 22:18.

Vědomí o významu zdravého spánku se stává součástí kultury a životního stylu mladých lidí. Co na tento posun ve vnímání spánku říkáte?

Zdroj: Spravy.rtvs.sk, Wsj.com
Autor:
Publikováno: 20. 2. 2024 17:04 Nahlásit obsah