Kategorie Životní styl

Článek
Máte výčitky, když nic neděláte? Nizozemský způsob života niksen říká, že nicnedělání je zdravé
Máte výčitky, když nic neděláte? Nizozemský způsob života niksen říká, že nicnedělání je zdravé Patříte k lidem, kteří jsou stále v jednom kole a kteří odpočívají, až když večer padnou do postele? Jestli máte výčitky, když si mezi prací a dalšími povinnostmi na chvíli sednete třeba k televizi, už je nemějte. Nejste rozhodně líní. Nicnedělání je pro vaše zdraví prospěšné a podle holandského konceptu niksen byste jej měli praktikovat každý den.
Článek
Jak na hormonální nerovnováhu? Zkroťte rozhozené hormony přírodní cestou
Jak na hormonální nerovnováhu? Zkroťte rozhozené hormony přírodní cestou Cvičíme, dbáme na své psychické zdraví, a přesto máme pocit, že je s naším tělem něco v nepořádku. Co když je problémem hormonální nerovnováha, kterou spousta žen přehlíží? Rozhozené hormony totiž nemusí být pouze známkou menopauzy.
Článek
Život teenagerů v devadesátkách: Bravíčko, plakáty na zdi a walkmany
Život teenagerů v devadesátkách: Bravíčko, plakáty na zdi a walkmany Devadesátá léta minulého století se v současnosti skloňují ve všech směrech. To, co tehdy frčelo, dnes zažívá obrovský módní comeback. Ať už chceme, nebo ne, některé návraty z devadesátek už jsou takřka nemožné. A to hlavně osobitý život tehdejších teenagerů, který dnešní náctiletí jen tak nezažijí. Co všechno je už dneska retro?
Článek
Paleo dieta se inspiruje stravou pravěkých lidí: Jaká jsou její pro a proti?
Paleo dieta se inspiruje stravou pravěkých lidí: Jaká jsou její pro a proti? Obrovským hitem mezi redukčními dietami je v posledních letech paleo dieta neboli paleolitická dieta. Tento způsob stravování, který nám má pomoci hubnout, se inspiroval stravou dávných lovců a sběračů. Opravdu je paleo dieta tak účinná a zdravá, jak se říká? Čím nám naopak může uškodit?
Článek
Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější
Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější Je ráno. Po zazvonění budíku vás čeká zase další nový den, který strávíte ve škole nebo v práci. Chcete-li jej zužitkovat opravdu na maximum a mít večer radost z dobře odvedené práce, můžete pro to něco udělat hned zrána. Abyste nový den prožili skutečně produktivně a vytěžili z něj co nejvíc, rozhodně ráno nedělejte následující činnosti.
Článek
Slow beauty neboli pomalá krása: Žhavý trend současného životního stylu, který má spoustu výhod
Slow beauty neboli pomalá krása: Žhavý trend současného životního stylu, který má spoustu výhod Dnešní svět neustále zrychluje. I tak existují oblasti, kde si můžete dovolit zpomalit. Možná, že jste slyšela o slow trendu, který se vztahuje k různým oblastem životního stylu. A ani oblast krásy není výjimkou. Mluví se o tzv. slow beauty neboli pomalé kráse, která je přirozená, uvědomělá a zahrnuje celou podstatu ženy. Jaké jsou její principy?
Článek
Čtenářka píše: Jsem novinářka. A nestydím se za to
Čtenářka píše: Jsem novinářka. A nestydím se za to Když pracujete v médiích, má to tři obrovský nevýhody. Za prvé, všichni vás už po zjištění této informace odsoudí. Jste to přeci vy osobně, co píšete ty nesmyslný články o politice, o stavu naší ekonomiky a uprchlické krizi. Za druhé, automaticky si o vás všichni myslí, že jste chudší než kostelní myš. Za třetí – všichni mají pocit, že jste chudák.
Článek
Buďte hygge a zkuste prožít šťastný život po dánsku!
Buďte hygge a zkuste prožít šťastný život po dánsku! O Dánsku se často mluví v tom smyslu, že zde žijí nejšťastnější lidé na světě. Podle Dánů můžete nalézt klíč ke štěstí ve způsobu života zvaném hygge. Ten staví na tom, že bychom se měli dokázat radovat úplně z obyčejných věcí a obyčejných okamžiků v našem životě.