Život teenagerů v devadesátkách: Bravíčko, plakáty na zdi a walkmany

Život teenagerů v devadesátkách: Bravíčko, plakáty na zdi a walkmany Zdroj: Shutterstock.com

Devadesátá léta minulého století se v současnosti skloňují ve všech směrech. To, co tehdy frčelo, dnes zažívá obrovský módní comeback. Ať už chceme, nebo ne, některé návraty z devadesátek už jsou takřka nemožné. A to hlavně osobitý život tehdejších teenagerů, který dnešní náctiletí jen tak nezažijí. Co všechno je už dneska retro?

Časopisy pro náctileté: Bez Bravíčka ani ránu

V devadesátkách vévodilo teenagerským časopisům hlavně legendární Bravíčko. Vzhledem k tomu, že internet byl ještě v plenkách, náctiletí hltali všechen obsah tohoto tištěného časopisu. A to nejen články a rozhovory, které se týkaly zejména jejich hudebních, seriálových či filmových idolů.

Velmi populární byl i fotopříběh na pokračování, a hlavně kultovní rubrika s názvem Láska, sex a něžnosti, v níž teenageři žádali o radu, na kterou jim zpravidla odpovídali fundovaný sexuolog či sexuoložka. Pokud jste si jako náctiletí kupovali Bravíčko, schválně, kdo z vás vždy jako první nalistoval právě tuhle rubriku?

Zdroj: Irishmirror.ie

Plakáty idolů nalepené nad postelí

Takové Bravíčko, ale i další časopisy si teenageři kupovali i z jiného důvodu. A to kvůli prostřední dvojstránce, která představovala plakáty jejich vysněných idolů. Tyto plakáty, které byly i na pokračování, nekončily nikde jinde než nalepené na zdech jejich pokojíčků.

Plakáty idolů byly v devadesátkách prostě trendy. Snad každý teenager měl tehdy nad postelí vylepené třeba Backstreet Boys, Kelly Family, Hanson, Take That, Spice Girls nebo Lunetic. Svým idolům, do kterých byli často platonicky zamilovaní, tak mohli být mnohem blíž.

Zdroj: Screenertv.com

Seriálová mánie: V hlavní roli Beverly Hills 90210

Jaký byl nejoblíbenější teenagerský seriál devadesátek? Bezkonkurenčně Beverly Hills 90210, který tehdy hltali snad všichni puberťáci. Důležité bylo stihnout každou epizodu, která se vysílala v televizi jenom v určitou dobu. Jinak jste ostrouhali: O přehrávání ze záznamu si mohli totiž tehdejší náctiletí nechat jenom zdát.

Televize byla v devadesátých letech něco jako rodinný krb, u kterého se setkávali všichni členové rodiny. Teenageři tak spolu s celou rodinou sledovali i další kultovní seriály jako Dallas, Doktorku Quinnovou nebo Tak jde čas.

Walkman se sluchátky: Další retro věc, kterou odvál čas

Mít walkmana na přehrávání kazet s hudbou bylo v devadesátkách hodně populární. Teenageři si ovšem nekupovali jenom originální kazety, velmi rozšířené bylo i jejich kopírování. Náctiletí na kazety také nahrávali hudbu přímo z rádia. Pamatujete si ještě na tyto časy, nebo je to pro vás hodně vzdálená minulost?

Zdroj: Shutterstock.com

Videorekordér a kazety s filmy: Bylo se čím chlubit

V devadesátých letech byste snad v každém větším městě našli videopůjčovnu. Kdo měl domě videorekordér, ovšem i vlastní kazety s filmy, měl se čím chlubit. Jaké kvalitní filmy jste si mohli v devadesátkách pustit právě na videu? Třeba takové trháky, jako jsou Forrest Gump, Titanic, Terminátor, Pulp Fiction, Jurský park, Sedm, Den nezávislosti nebo Nebezpečná rychlost.

Autor:
Publikováno: 24. 5. 2019 10:00 Nahlásit obsah