Jak se zbavit tuku na břiše? Základem je změna životního stylu

Jak se zbavit tuku na břiše? Základem je změna životního stylu Zdroj: Shutterstock

Ukládá se vám tuk na břiše? Za nevzhledné faldíky může zejména nedostatek pohybu, nesprávně složený jídelníček, pití alkoholu, nadměrný stres či nedostatek spánku. Chcete se tuku na břiše nadobro zbavit? Přinášíme tipy, jak postupovat.

Naordinujte si pestrý a vyvážený jídelníček

Chcete-li zhubnout břicho, rozhodně nehladovte a nedržte přísné diety. Tímto způsobem byste zpomalili svůj metabolismus, v důsledku čehož by se vám začal více ukládat tuk na břiše. 

Abyste se tuku na břiše naopak zbavili, váš jídelníček by měl být pestrý a vyvážený. Zaměřte se na potraviny bohaté na vitamíny, minerály, bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Prospěšné pro vás budou také potraviny s probiotickými kulturami a celozrnné výrobky. Ze svého jídelníčku naopak vyřaďte rafinované cukry, trans-mastné tuky (např. máslo, sádlo), smažená, tučná a mastná jídla a také polotovary.

Tip: Kromě jídelníčku se zaměřte také na pitný režim. Každý den vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Vyhýbejte se slazeným a perlivým nápojům. Místo kávy, která odvodňuje, se naučte pít zelený čaj, který podpoří vaše hubnutí.

Zdroj: Shutterstock Pravidelně cvičte, ovšem ne jednostranně

Nejlepším způsobem, jak se zbavit tuku na břiše, je pravidelné cvičení. Ovšem nemyslíme tím pouze sedy lehy. Jestliže chcete shodit břicho, cvičte komplexně. Každý den se věnujte svižné chůzi, několikrát do týdne běžte na kolo, zaběhat si nebo si zacvičit kruhový trénink ve fitness centru. 

Do tohoto různorodého cvičení zahrňte také sérii cviků na přímé, boční a spodní svaly břišní. Šest nejúčinnějších cviků na ploché břicho, ale i boky bez faldíků jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Přestaňte pít alkohol

Jakým způsobem dále shodit břicho? Dejte nadobro sbohem alkoholu. Konzumace alkoholických nápojů totiž vede k ukládání tukových zásob právě v oblasti břicha. Proč se tomu tak děje? Játra spalují alkohol, ovšem už jim chybí kapacita spalovat tuk.

Pokud alkoholické nápoje pijete několikrát do týdne, dejte si předsevzetí abstinovat. Když se za tři měsíce postavíte na váhu a změříte si obvod břicha, uvidíte zřetelný rozdíl. 

Zdroj: Shutterstock Snažte se co nejméně stresovat

Tuk na břiše se hromadí také v důsledku nadměrného stresu. V tomto případě mluvíme o stresovém břichu neboli stressed belly. Vysoká hladina stresového hormonu kortizolu totiž výrazně ovlivňuje ukládání tuku v těle, a to zejména v oblasti břicha.

Chcete-li se zbavit tuku na břiše, snažte se co nejméně stresovat. Vyhýbejte se stresovým situacím, snažte se být nad věcí a pravidelně odpočívejte a relaxujte. Věnujte se svým koníčkům, rodině a přátelům a snažte se být pozitivně naladění. Budete tak mít větší motivaci k hubnutí.

Dostatečně spěte

Vedle toho, že se budete méně stresovat, se naučte také dostatečně spát. Právě kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je pro hubnutí nejen v oblasti břicha velmi důležitý. V případě, že se dostatečně nevyspíte, ve vašem těle se opět uvolňuje stresový hormon kortizol, který podporuje ukládání tuků v oblasti břicha, ale také hormon ghrelin, který zvyšuje chuť k jídlu.

Zdroj: Novinky.cz, Aktin.cz, Jenženy.cz
Autor:
Publikováno: 4. 11. 2021 12:06 Nahlásit obsah