Kategorie Zdraví

Článek
6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví
6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví Odnaučování se návykům, na které jsme zvyklí třeba i celý život, může být obtížné. Ačkoliv si možná myslíme, že nám pomáhají, pravdou je opak. Některé návyky mohou skutečně poškodit naše zdraví. Jaké návyky to jsou?
Článek
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví Každý den pečlivě dodržujete osobní hygienu, cvičíte, snažíte se zdravě jíst... I přesto si možná nevědomky ničíte zdraví. Kde je zakopaný pes? Možná v tom, že si některé nezdravé návyky vůbec neuvědomujete.
Článek
Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím
Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím Co o nás dokážou vypovědět naše oči či ruce již určitě víte. Věděli jste ale, že uši jsou pro nás mnohem důležitější, než si normálně myslíme? Existuje totiž tzv. neurologický vztah, který propojuje uši s našimi vnitřními orgány a v tom tkví celé tajemství.
Článek
5 zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli
5 zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli Letošní burčáková sezóna je opět tady. Také nedáte na zkvašený mošt z plodů révy vinné dopustit? V tom případě oceníte pět zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli. Opravdu byste měli vypít tolik burčáku, kolik máte krve? A při jaké teplotě je popíjení burčáku nejlepší? Nejen na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět.
Článek
6 potravin, kterým se rozhodně vyhněte. Prodloužíte si tak život
6 potravin, kterým se rozhodně vyhněte. Prodloužíte si tak život Většina z nás si přeje prožít plnohodnotný a dlouhý život. Proto se snažíme stravovat zdravěji. V mnoha případech si ale pouze myslíme, že opravdu zdravě jíme a i nadále konzumujeme potraviny, které škodí našemu zdraví. Kterým potravinám se tedy dlouhodobě vyhnout, aby náš život byl co nejdelší?
Článek
Nohy na palubovce jako letní nešvar spolujezdců. Rentgenový snímek po nehodě vás přesvědčí, že to není dobrý nápad
Nohy na palubovce jako letní nešvar spolujezdců. Rentgenový snímek po nehodě vás přesvědčí, že to není dobrý nápad Letní pohoda, horký vzduch a sluníčko často svádí spolujezdce k tomu, aby si během jízdy položili nohy na palubní desku. O tom, že to rozhodně není dobrý nápad, vás přesvědčí rentgen zlomených nohou, který na Twitteru zveřejnil britský strážník Ian Price. Mít nohy během jízdy autem na palubovce totiž může pro vaše zdraví znamenat fatální následky.
Článek
Proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Odpověď byste měli znát ještě před odjezdem na letní dovolenou
Proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Odpověď byste měli znát ještě před odjezdem na letní dovolenou Ptáte se, proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Nad touto otázkou přemýšlel alespoň jednou v životě v průběhu letních měsíců snad každý z nás. Pokud vy nebo vaše děti berete antibiotika a nechcete si v létě odepřít koupání v bazénu nebo dovolenou u moře, měli byste vědět, proč antibiotika a slunce nejdou rozhodně dohromady.
Článek
Umývat kuřecí maso před vařením, nebo ne? Odborníci mají jasno
Umývat kuřecí maso před vařením, nebo ne? Odborníci mají jasno Kladete si otázku, zda byste měli oplachovat syrové kuřecí maso před jeho vařením či pečením? Tato otázka lidi zpravidla dělí lidi na dva tábory. Jedni kuřecí maso před tepelnou úpravou umývají, jiní jej bez opláchnutí dají rovnou péct do trouby. Jak je to ale správně? Vědci v tomto případě mají jasno.
Článek
Influencerka Julia Berit má postavu krev a mlíko. Pomáhá ženám milovat své křivky a zároveň čelí haterům
Influencerka Julia Berit má postavu krev a mlíko. Pomáhá ženám milovat své křivky a zároveň čelí haterům Julia Berit z Los Angeles se živí jako módní influencerka a plus size modelka. Co se sociálních sítí týče, je aktivní zvláště na Instagramu, kde se setkává s obdivnými i nenávistnými komentáři. Pomáhá ostatním ženám, aby se milovaly takové, jaké jsou. Tato dívka krev a mlíko podotýká, že ji hateři rozhodně nezastaví v tom, aby se měla ráda.
(70) Načíst více