Kategorie Zdraví

Článek
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání Kdo by neznal hollywoodského herce Tima Curryho, který se blýsknul třeba rolí recepčního ze Sám doma 2: Ztracen v New Yorku? Tento výrazný herec, který uměl hrát skvěle záporáky, se bohužel musel z filmového světa stáhnout. V roce 2012 prodělal mrtvici, která ho upoutala na invalidní vozík a výrazně mu narušila řečové centrum.
Článek
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí Dělá to řada z nás. Když jdeme na veřejné záchodky, na toaletní prkénko nejprve rozložíme WC papír a až poté na něj usedneme. Věděli jste ale, že to rozhodně není dobrý nápad? Řekneme vám proč.
Článek
Ruce jako symbol našeho zdraví: 7 příznaků, které by nás měly varovat
Ruce jako symbol našeho zdraví: 7 příznaků, které by nás měly varovat Řeč našeho těla je třeba brát vážně. Dokáže nás mnohdy zavčasu upozornit na vyskytující se problém různými způsoby. Je potom jenom na nás, jestli se tyto způsoby naučíme vnímat a následně z nich i vyvodit původ problému.
Článek
Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte?
Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte? Napadlo vás někdy položit si na noční stolek vedle postele plátek citronu? Ač vám to možná přijde jako nesmyslný nápad, tímto jednoduchým trikem v průběhu jedné noci výrazně prospějete svému zdraví. Jak na vás tedy bude plátek citronu působit, zatímco budete spát? Zbavíte se nahromaděného stresu a uvolníte dýchací cesty. A nejen to.
Článek
Jak poznat hlívu v lese: Vyplatí se to vědět, neboť tato zimní houba je zázrakem na imunitu
Jak poznat hlívu v lese: Vyplatí se to vědět, neboť tato zimní houba je zázrakem na imunitu I v zimním období můžete vyrazit do lesa s košíkem a rozhodně neodejdete s prázdnou. Les je bohatý na zimní druhy hub, jimž kraluje hlíva ústřičná. Jak ale hlívu v lese spolehlivě poznat? Stačí se držet několika pravidel, díky kterým se při sběru této léčivé houby rozhodně nespletete.
Článek
6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví
6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví Odnaučování se návykům, na které jsme zvyklí třeba i celý život, může být obtížné. Ačkoliv si možná myslíme, že nám pomáhají, pravdou je opak. Některé návyky mohou skutečně poškodit naše zdraví. Jaké návyky to jsou?
Článek
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví Každý den pečlivě dodržujete osobní hygienu, cvičíte, snažíte se zdravě jíst... I přesto si možná nevědomky ničíte zdraví. Kde je zakopaný pes? Možná v tom, že si některé nezdravé návyky vůbec neuvědomujete.
Článek
Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím
Co o vás dokážou prozradit vaše uši? Úzce souvisí s vaším zdravím Co o nás dokážou vypovědět naše oči či ruce již určitě víte. Věděli jste ale, že uši jsou pro nás mnohem důležitější, než si normálně myslíme? Existuje totiž tzv. neurologický vztah, který propojuje uši s našimi vnitřními orgány a v tom tkví celé tajemství.
(73) Načíst více