Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí

Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí Zdroj: Shutterstock

Dělá to řada z nás. Když jdeme na veřejné záchodky, na toaletní prkénko nejprve rozložíme WC papír a až poté na něj usedneme. Věděli jste ale, že to rozhodně není dobrý nápad? Řekneme vám proč.

Návštěva veřejných toalet často bývá velmi nepříjemným zážitkem. Ovšem, někdy je to opravdu nevyhnutelné. V domnění, že chcete zlepšit hygienické podmínky tohoto místa, pokládáte také toaletní papír na záchodové prkénko? Měli byste vědět, že je to obrovská chyba. Z jakého důvodu?

Spousta lidí si myslí, že když rozloží na veřejných záchodcích na WC prkénko toaletní papír, vytvoří tím hygienickou bariéru mezi svým tělem a choroboplodnými zárodky. Bohužel, jde o velký omyl. Tímto svým počínáním totiž způsobují více škody nežli užitku.

Zdroj: Shutterstock Toaletní papír, který je součástí veřejných toalet, totiž dokonale pohlcuje vlhkost. Jelikož na něm velmi snadno ulpívají bakterie, tento WC papír je dokonalým prostředím pro jejich množení. Takže když toaletní papír z veřejných záchodků dáte na WC prkénko, sednete si na plochu, která bude více kontaminovaná bakteriemi nežli samotné záchodové sedátko. 

Co tedy dělat, pokud si chcete na veřejných záchodcích zajistit maximální hygienu? Použijte vlastní papírové kapesníčky, které noste všude s sebou. Anebo ještě lépe - na WC prkénko na veřejných záchodcích vůbec nesedejte.

Zdroj: Businessinsider.com, 7news.com.au
Autor:
Publikováno: 11. 4. 2023 09:52 Nahlásit obsah