Kategorie Bakterie

Článek
Moč hlodavců a bakterie: Pití z neumytých plechovek může být rizikové
Moč hlodavců a bakterie: Pití z neumytých plechovek může být rizikové Umýváte plechovky od nápojů ještě před tím, než je otevřete a napijete se z nich? Není od věci, když nad tím alespoň trochu popřemýšlíte. Zatímco jedni varují před možnou nákazu, podle druhých jde o mýtus. Podívejme se tedy podrobněji na to, jaká nebezpečí nám skutečně hrozí a jak se jim můžete vyhnout.
Článek
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí Dělá to řada z nás. Když jdeme na veřejné záchodky, na toaletní prkénko nejprve rozložíme WC papír a až poté na něj usedneme. Věděli jste ale, že to rozhodně není dobrý nápad? Řekneme vám proč.
Článek
Umývat kuřecí maso před vařením, nebo ne? Odborníci mají jasno
Umývat kuřecí maso před vařením, nebo ne? Odborníci mají jasno Kladete si otázku, zda byste měli oplachovat syrové kuřecí maso před jeho vařením či pečením? Tato otázka lidi zpravidla dělí lidi na dva tábory. Jedni kuřecí maso před tepelnou úpravou umývají, jiní jej bez opláchnutí dají rovnou péct do trouby. Jak je to ale správně? Vědci v tomto případě mají jasno.
Článek
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní Nakupujeme stovky přípravků, aby naše pračka byla krásně čistá, nebyla plná vodního kamene, ale zapomínáme na jednu opravdu důležitou a především jednoduchou věc!
Článek
5 věcí, které byste měly udělat, když máte zánět močového měchýře
5 věcí, které byste měly udělat, když máte zánět močového měchýře Infekce močových cest je běžné onemocnění a výzkumy dokonce odhadují, že téměř 60 % všech žen tuto infekci alespoň jednou za život již mělo. Toto onemocnění však postihuje miliony lidí na celém světě i v řadách mužů.
Článek
Věci, které denně používáme, mají také datum spotřeby. Podívejte se na to, které to jsou
Věci, které denně používáme, mají také datum spotřeby. Podívejte se na to, které to jsou Většina výrobků včetně potravin má své datum expirace. Jenže věděli jste, že tohle datum mají i věci, které běžně doma používáte a ani by vás nenapadlo je vyměnit? Zde je seznam 10 takovýchto věcí, které je zapotřebí čas od času vyhodit a nahradit je novými.
Článek
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo?
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo? Trendem posledních pár let jsou umělé řasy. Jsou skvělým řešením pro všechny ženy, u kterých matka příroda šetřila a nenadělila jim vlastní dlouhé a výrazné řasy, po kterých všechny tolik toužíme. Navíc je to také dobrý pomocník, který vám ráno při líčení ušetří hromadu času a i odlíčená vypadáte neustále upraveně.
Článek
Půjčujete svým kamarádkám šminky? Příště si to raději rozmyslete
Půjčujete svým kamarádkám šminky? Příště si to raději rozmyslete Pamatujte, chlap ani kosmetika se nikdy nepůjčují, a to ani nejlepší kamarádce nebo sestře. Ve druhém případě byste si mohla zadělat na infekce, záněty, opary nebo kožní onemocnění. I když půjčení takové řasenky vypadá na první pohled nevinně, později by se vám to mohlo nepříjemně vymstít. Buďte majetnická a vše si nechte jenom pro sebe! 
Článek
Jak rychle rozmrazit kuře, rybu nebo mleté maso: Vyhněte se rozmrazování v horké vodě
Jak rychle rozmrazit kuře, rybu nebo mleté maso: Vyhněte se rozmrazování v horké vodě Zapomněli jste večer vydělat z mrazničky kuřecí maso, rybu nebo mleté maso? Pokud tyto suroviny potřebujete co nejrychleji rozmrazit, abyste měli své rodině co připravit k obědu, máme pro vás několik tipů, jak na to. Pokud potřebujete rychle a bezpečně rozmrazit kuře, rybu či mleté maso, rozhodně ale zapomeňte na horkou vodu.
(3) Načíst více