Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo?

Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo? Zdroj: Shutterstock

Trendem posledních pár let jsou umělé řasy. Jsou skvělým řešením pro všechny ženy, u kterých matka příroda šetřila a nenadělila jim vlastní dlouhé a výrazné řasy, po kterých všechny tolik toužíme. Navíc je to také dobrý pomocník, který vám ráno při líčení ušetří hromadu času a i odlíčená vypadáte neustále upraveně.

Některé ženy umělé řasy nosí celoročně, některé si je nechávají udělat pouze přes letní prázdniny, proto, aby u moře či u bazénu vypadaly krásně a nemusely řešit rozmazanou řasenku. Ovšem najít tu správnou „řasařku“, která dokáže odvést precizní práci je někdy docela oříšek. Udělat totiž takové řasy, které ženě k jejímu obličeji padnou, není jen tak.

Při aplikaci řas je nutné, aby kosmetička zvolila správnou délku i zatočení a především je také důležitý výběr lepidla, které by vám nemělo dráždit oči a ani zničit vaše vlastní řasy, na které se ty umělé nalepí. Těch dobrých kosmetiček, které dokážou na vaše řasy aplikovat přesně ty, které se k vám dokonale hodí a nezničit vaše přírodní, je opravdu pomálu. Bohužel stále více převládají ty, které si na kvalitní řasařku pouze hrají, a pak jejich klientky dopadají přesně jako žena z našeho příběhu.

Natalie chodila již několik let do kosmetického salónu na manikúru a jednoho dne se rozhodla, že si v tom stejném salónu nechá také udělat umělé řasy. Salón působil profesionálně a ji by ani ve snu nenapadlo, že skončí právě takhle.

Zdroj: Shutterstock Umělé řasy kosmetička aplikuje ručně a jedná se o velmi precizní práci, která požaduje naprostou čistotu a hygienu. Velmi snadno může totiž dojít k bakteriální či plísňové infekci, což může způsobit například zánět rohovky. Natalie na umělé řasy do tohoto salónu chodila již rok, ovšem najednou se necítila příliš dobře. Přikládala to však alergii na pyly a dále svůj problém neřešila.

Když však přišla na další doplnění, jak byla zvyklá, všimla si kosmetička, že alergickou reakci sice Natalie měla, ale zcela jistě ne na pyly. Až po roce se u ní projevila alergická reakce na lepidlo, které běžně tato kosmetička používala a dokonce se jí do očí dostala infekce, která způsobila vypadnutí téměř všech jejích řas.

Při vašem výběru opravdu klaďte velký důraz na hodnocení a kvalitu vámi vybraného salónu bez ohledu na cenu. Jde o vaše tělo a o vaše zdraví, které máte jen jedno.

Autor:
Publikováno: 2. 7. 2021 12:16 Nahlásit obsah