Kategorie Alergická reakce

Článek
Televizní šéfkuchař Michael Chiarello náhle zemřel na anafylaktický šok. Osudnou mu byla potravinová alergie
Televizní šéfkuchař Michael Chiarello náhle zemřel na anafylaktický šok. Osudnou mu byla potravinová alergie V pouhých 61 letech zemřel v pátek 6. října 2023 slavný americký televizní šéfkuchař Michael Chiarello. Osudnou mu byla akutní alergická reakce, která vyústila do anafylaktického šoku. Kvůli alergické reakci byl dokonce hospitalizován, lékaři mu bohužel již nedokázali pomoci.
Článek
Důvody, proč prát nové oblečení: Vyhnete se nejen alergické reakci
Důvody, proč prát nové oblečení: Vyhnete se nejen alergické reakci Kupujete si rádi nové oblečení v kamenných či online obchodech? Perete jej po nákupu, nebo jej rovnou nosíte? I když nové oblečení vypadá perfektně, má jasné barvy, dokonalé zdobení a definovaný střih, raději jej před prvním nošením dejte do pračky. Přinášíme důvody, proč to udělat.
Článek
Bodnutí hmyzem v létě: Dejte si pozor na muchničky, jejich štípnutí pořádně bolí a svědí
Bodnutí hmyzem v létě: Dejte si pozor na muchničky, jejich štípnutí pořádně bolí a svědí Během letních měsíců můžeme zakusit nejen bolestivé bodnutí včelou či vosou. Pozor bychom si měli dát i na další hmyz, který vypadá zdánlivě nevinně. Řeč je o muchničkách. Jejich štípnutí nepříjemně bolí a svědí, a navíc je doprovázeno několikadenním zarudnutím. Takové štípnutí od muchničky je tedy mnohem horší než komáří bodnutí.
Článek
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo?
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo? Trendem posledních pár let jsou umělé řasy. Jsou skvělým řešením pro všechny ženy, u kterých matka příroda šetřila a nenadělila jim vlastní dlouhé a výrazné řasy, po kterých všechny tolik toužíme. Navíc je to také dobrý pomocník, který vám ráno při líčení ušetří hromadu času a i odlíčená vypadáte neustále upraveně.
Článek
Jezero u Novosibirsku má přezdívku ruské Maledivy. Vábí Instagrammery na tyrkysovou vodu, která je však toxická
Jezero u Novosibirsku má přezdívku ruské Maledivy. Vábí Instagrammery na tyrkysovou vodu, která je však toxická Tyrkysově modrá voda a bílý písek. Jezero poblíž ruského města Novosibirsk připomíná exotické Maledivy. Právě proto láká davy mladých lidí, aby si zde pořídili několik trendy snímků na Instagram. Za podmanivou krásou se však skrývá nebezpečí. Jezero je ve skutečnosti skládkou odpadu, a právě obsažené chemikálie způsobují jeho netypické zbarvení.
Článek
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli Každé léto si odnášíme alespoň jedno včelí nebo vosí bodnutí. Složení jedu tohoto blanokřídlého hmyzu, ke kterému patří i čmeláci či sršně, je různé. Vaše tělo však bude na bodnutí reagovat vždy. Pokud nejste alergici, nastane u vás klasická reakce. I tak není od věci znát první pomoc při bodnutí včelou, vosou či sršněm, která zmírní bolest i otok.
Článek
Modřiny a napuchlý obličej: Tuto dívku nikdo nezbil, trpí těžkou alergickou reakcí
Modřiny a napuchlý obličej: Tuto dívku nikdo nezbil, trpí těžkou alergickou reakcí Když se 17letá Kira Shai Whiteheadová objeví na veřejnosti bez make-upu, budí pozornost kamkoli přijde. Má totiž zarudlé oči, opuchlý obličej a výrazné modřiny. Neznámí lidé se jí hned starostlivě ptají, kdo jí ublížil. Kira jim však musí trpělivě vysvětlovat, že není obětí násilí, ale že trpí těžkou alergickou reakcí. Jak je to vůbec možné?