Kategorie Alergická reakce

Článek
Jezero u Novosibirsku má přezdívku ruské Maledivy. Vábí Instagrammery na tyrkysovou vodu, která je však toxická
Jezero u Novosibirsku má přezdívku ruské Maledivy. Vábí Instagrammery na tyrkysovou vodu, která je však toxická Tyrkysově modrá voda a bílý písek. Jezero poblíž ruského města Novosibirsk připomíná exotické Maledivy. Právě proto láká davy mladých lidí, aby si zde pořídili několik trendy snímků na Instagram. Za podmanivou krásou se však skrývá nebezpečí. Jezero je ve skutečnosti skládkou odpadu, a právě obsažené chemikálie způsobují jeho netypické zbarvení.
Článek
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli Každé léto si odnášíme alespoň jedno včelí nebo vosí bodnutí. Složení jedu tohoto blanokřídlého hmyzu, ke kterému patří i čmeláci či sršně, je různé. Vaše tělo však bude na bodnutí reagovat vždy. Pokud nejste alergici, nastane u vás klasická reakce. I tak není od věci znát první pomoc při bodnutí včelou, vosou či sršněm, která zmírní bolest i otok.
Článek
Modřiny a napuchlý obličej: Tuto dívku nikdo nezbil, trpí těžkou alergickou reakcí
Modřiny a napuchlý obličej: Tuto dívku nikdo nezbil, trpí těžkou alergickou reakcí Když se 17letá Kira Shai Whiteheadová objeví na veřejnosti bez make-upu, budí pozornost kamkoli přijde. Má totiž zarudlé oči, opuchlý obličej a výrazné modřiny. Neznámí lidé se jí hned starostlivě ptají, kdo jí ublížil. Kira jim však musí trpělivě vysvětlovat, že není obětí násilí, ale že trpí těžkou alergickou reakcí. Jak je to vůbec možné?
Článek
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo?
Žena kvůli umělým řasám přišla o všechny své vlastní. Co jí to způsobilo? Trendem posledních pár let jsou umělé řasy. Jsou skvělým řešením pro všechny ženy, u kterých matka příroda šetřila a nenadělila jim vlastní dlouhé a výrazné řasy, po kterých všechny tolik toužíme. Navíc je to také dobrý pomocník, který vám ráno při líčení ušetří hromadu času a i odlíčená vypadáte neustále upraveně.
Článek
Ženě se po nasazení antibiotik objevila podivná alergická reakce. Na jazyku jí začaly růst chlupy
Ženě se po nasazení antibiotik objevila podivná alergická reakce. Na jazyku jí začaly růst chlupy I když lidé často používají rčení „má chlupatý jazyk“, aby o daném člověku řekli, že je mlsný, je to pouze obrazně řečeno a ve skutečnosti u nikoho z nás se ochlupení na jazyku nevyskytuje... Tedy až na ženu z našeho příběhu.
Článek
Koupila své 3leté dceři kosmetickou sadu líčidel. Ta po jejich použití skončila v nemocnici...
Koupila své 3leté dceři kosmetickou sadu líčidel. Ta po jejich použití skončila v nemocnici... Většina malých holčiček po vzoru své maminky touží po líčidlech, a právě z tohoto důvodu jsou na trhu dostupné kosmetické výrobky, které jsou přímo určené pro tyto malé parádnice. Bohužel ne všechny jsou ale kvalitní a místo zkrášlení mohou slečnám způsobit nemalé kožní problémy.
Článek
Tohle poranění způsobila věc, kterou můžete koupit v drogérii. Žena teď chce všechny varovat!
Tohle poranění způsobila věc, kterou můžete koupit v drogérii. Žena teď chce všechny varovat! V posledních pár letech začíná být výrazné obočí opět in a my ženy si jej všemožně dokreslujeme, stínujeme a ty odvážnější si jej dokonce i barví. Jenže přemýšlely jste někdy nad tím, že na první pohled nevinné barvení vám může způsobit opravdu vážné poranění?