Barvou roku 2020 je podle institutu Pantone klasická modrá: Vévodit bude i světu módy

Barvou roku 2020 je podle institutu Pantone klasická modrá: Vévodit bude i světu módy Zdroj: Shutterstock.com

Jaká barva bude kralovat následujícím dvanácti měsícům? Podle uznávaného institutu Pantone, který každoročně vydává vzorník nejtrendy barev, v roce 2020 na plné čáře vítězí klasická modrá. Tento odstín využijí nejen designéři při návrhu bytových doplňků. Klasická modrá bude letos více vidět i ve světě módy.

Classic Blue neboli barva roku 2020

Americký institut Pantone již od roku 1963 vydává speciální vzorník, prostřednictvím kterého každoročně představuje nejžhavější barevné trendy. V tomto katalogu barev je každý odstín označen konkrétní číselnou kombinací. Roku 2019 dle Pantone vévodila korálová barva (Living Coral).

A která barva bude vládnout celému roku 2020? Institut Pantone pro následujících dvanáct měsíců vyhlásil za barvu roku klasickou modrou (Classic Blue), kterou ve vzorníku barev najdete pod kódem 19-4052.

Zdroj: Shutterstock.com Klasická modrá má hlubší význam

Proč zrovna klasická modrá? Tento odstín dle Pantone symbolizuje vstup do nové dekády, v níž stále ještě nevíme, co nás čeká. Classic Blue v nás má naopak vzbuzovat klid, pohodu, stálost, důvěru, harmonii i spojení s druhými. Podstata barvy Classic Blue, která v roce 2020 pronikne do módních kolekcí a najde uplatnění i v grafice nebo výrobě bytových doplňků, je tedy podle institutu Pantone také kulturní a společenská.

Classic Blue je univerzální barvou, sluší všem ženám

Možná, že jste si v loňském roce stěžovala na to, že vám korálový odstín příliš nesluší. To barva letošního roku, klasická modrá, je univerzálním odstínem, které bez rozdílu sedne všem ženám. A to blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Tuto barvu stmívající se oblohy proto v roce 2020 rozhodně zařaďte do svého šatníku, s výsledkem budete nadmíru spokojená.

Zdroj: Jessicapellegrino.com V klasické modré barvě můžete nosit jakýkoliv typ oblečení. Skvěle vypadají modré šaty, sukně, halenka, top, overal, kabátek, sako i zimní bunda. Krok vedle neuděláte i tehdy, když se oblečete do džínoviny sytě modré barvy. Outfit, ve kterém hraje prim Classic Blue, v roce 2020 využijete k nejrůznějším příležitostem. A to nejen k volnočasovému nošení, ale i do práce, do školy i na společenskou událost.

Zdroj: Newsgroove.co.uk/ Modrou barvu se nebojte kombinovat

Klasickou modrou barvu letos směle zařaďte do svého šatníku a rozhodně se ji nebojte kombinovat také s dalšími barvami. Výborně ji sladíte s šedou, bílou, černou, hnědou i béžovou. Modré barvě navíc sluší i zlaté nebo stříbrné doplňky. Jste-li odvážnější, nebojte se Classic Blue kombinovat i s výraznějšími odstíny. A to například se žlutou nebo pastelově mátovou barvou.

Autor:
Publikováno: 2. 1. 2020 09:45 Nahlásit obsah