Jak na odrosty, než otevřou kadeřnictví: Domácí barvení vlasů zvládnete i bez nehod

Jak na odrosty, než otevřou kadeřnictví: Domácí barvení vlasů zvládnete i bez nehod Zdroj: Shutterstock.com

Dle vládního plánu kadeřnictví v Česku otevřou 11. května. Do té doby musíme o své vlasy pečovat svépomocí. Máte pěknou přírodní barvu, a tak si nemusíte barvit vlasy, a navíc ani nešedivíte? V tuto chvíli máte vyhráno. Jestli vás ale trápí nevzhledné odrosty, musíte přistoupit k domácímu barvení vlasů. Jak na to, abyste napáchala co nejméně škod?

Barvení vlasů s odrosty: Jde to i v domácích podmínkách

Za běžného stavu, kdy můžete pravidelně navštěvovat svou kadeřnici, jste jistě zaznamenala, že vám vlasy na hlavě rostou téměř neznatelně. A to zhruba půl milimetru za jeden den. O to, abyste měla dokonalou barvu vlasů bez viditelných odrostů a šedin, se zkrátka běžně stará vámi osvědčená profesionálka. 

Jenže vzhledem k tomu, že pandemie koronaviru v Česku uzavřela všechna kadeřnictví, musíte o své vlasy pečovat sama. A to pravděpodobně až do 11. května, kdy by měla česká kadeřnictví opět otevřít své brány. Jak tedy na domácí barvení, abyste své vlasy co nejméně poškodila?

Odrosty barvěte jednou za 6 až 8 týdnů

Své odrosty si barvěte jednou za šest až osm týdnů, a to v závislosti na tom, jak rychle vám vlasy rostou. Na častější nanášení barvy raději zapomeňte, ohrozila byste tím zdraví své hřívy i pokožky hlavy.

Při domácím barvení se zaměřte výhradně na své odrosty, barvu byste neměla nanášet na celou délku vlasů. Svou hřívu tímto způsobem zbytečně vysušíte a poničíte. Své vlasy si kompletně nabarvěte pouze tehdy, pokud máte pocit, že je barva na koncích vlasů vymytá.

Zdroj: Shutterstock.com Použijte stejný odstín jako vaše kadeřnice

Použijte stejný odstín barvy, kterou vám běžně nanáší vaše kadeřnice. Vyhnete se tak viditelným barevným přechodům. Při použití jiného odstínu by totiž mezi sebou mohly barevně kontrastovat odrosty a zbývající části vlasů.

Tip: Chcete-li s barvením vlasů počkat až na svou kadeřnici, použijte na odrosty speciální barvící spreje, které jsou k dostání v každé drogerii. Vhod vám přijdou i speciální vlasové pudry určené pro zakrytí odrostů.

Barvu si nejprve otestujte na zápěstí

Řada barev na vlasy obsahuje amoniak, který by u vás mohl vyvolat alergickou reakci. Zvolenou barvu si proto nejprve vyzkoušejte na kůži svého zápěstí, až poté ji aplikujte na svou hřívu.

Vlasy si před barvením ani po něm neumývejte šamponem

Jednou z největších chyb, kterou ženy dělají při domácím barvení vlasů, je skutečnost, že před ním i po něm umývají vlasy šamponem. Tím však odstraňují přirozené oleje, které chrání pokožku hlavy před podrážděním. Šamponování vlasů má také za následek, že barva špatně chytne. Na šampon tedy při domácím barvení vlasů raději zapomeňte.

Domácí barvení vlasů krok za krokem

1. Před barvením si oblékněte staré tričko a na ruce natáhněte rukavice.

2. Pomocí sponek si své vlasy rozdělte celkem na čtyři části. A to na přední a zadní část a také na dvě boční části.

3. Nejprve začněte barvit zadní část hlavy. Vlasy přitom berte pramen po prameni a od kořínků je barvěte pomocí speciálního kartáčku určeného na barvení vlasů. Kartáčkem přitom nanášejte barvu pouze na odrosty, vyhněte se barvení celých vlasových délek.

4. Od zadní části hlavy postupujte směrem do boků, na závěr obarvěte odrosty na přední části hlavy.

5. Barvu nechte na vlasech působit po dobu, která je uvedena na obalu. Nikdy déle. Na závěr své vlasy opláchněte teplou vodou, vysušte a upravte vhodným stylingovým přípravkem.

Při domácím barvení odrostů můžete postupovat také podle následujícího videa, které vám dá jasný návod.

Autor:
Publikováno: 28. 4. 2020 14:00 Nahlásit obsah