Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Trhání barborek 4. prosince: Co dělat, aby vám do Vánoc vykvetly?
Trhání barborek 4. prosince: Co dělat, aby vám do Vánoc vykvetly? Se svátkem svaté Barbory, který připadá na 4. prosince, se váže starý lidový zvyk. Jde o trhání barborek neboli větviček třešní či višní. Jistě souhlasíte, že rozkvetlá barborka nesmí chybět na žádném štědrovečerním stole. Co ale udělat pro to, aby do Vánoc skutečně vykvetla?
Článek
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě Pouštní růže neboli Adenium obesum pocházející z Arábie a tropické Afriky patří v posledních letech k velmi oblíbeným pokojovým rostlinám. Tento tropický sukulent, který si libuje v teple a suchu, vás potěší svou krásou během zimních měsíců i v suchém vytápěném domě či bytě. Jak na pěstování pouštní růže, aby vám dělala co největší radost?
Článek
Kdy začít s vánočním úklidem a jak jej naplánovat? Pomůže vám harmonogram vánočního úklidu
Kdy začít s vánočním úklidem a jak jej naplánovat? Pomůže vám harmonogram vánočního úklidu Chcete mít na Vánoce krásně uklizený domov? Začátkem prosince nastal ideální čas, abyste se dali do předvánočního úklidu. Přejete-li si úklid svého domu či bytu perfektně zvládnout, je důležité jej naplánovat do nejmenších detailů. Není od věci, když si sestavíte harmonogram vánočního úklidu, díky kterému budete uklízet opravdu systematicky.
Článek
Živý vánoční stromek si zaslouží speciální péči: Jak se o něj starat, aby dlouho vydržel?
Živý vánoční stromek si zaslouží speciální péči: Jak se o něj starat, aby dlouho vydržel? Máte v plánu, že brzy vyrazíte na nákup živého vánočního stromečku? Jestliže jste odpověděli ano, přijdou vám vhod tipy, díky kterým vám stromek vydrží doma opravdu dlouho. Jak tedy prodloužit životnost vánočního stromku?
Článek
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne Už jste se pustili do pečení vánočního cukroví? V tom případě vás jistě zajímá, jak jej co nejlépe skladovat, aby vám vydrželo až do Vánoc. Poradíme vám proto, do čeho a kam uložit napečené cukroví, aby bylo i během vánočních svátků dokonalé.
Článek
Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky
Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky V dnešní době máme stále méně a méně volného času a ten rozhodně nechceme trávit hodinami u plotny. Tyto jednoduché kuchyňské triky vám nejen usnadní práci, ale také ušetří čas. A možná z vás bude i hospodyňka roku.
Článek
Vánoční trendy 2021: Jaké barvy a dekorace jsou letos v kurzu?
Vánoční trendy 2021: Jaké barvy a dekorace jsou letos v kurzu? Vánoční zvyky a tradice jsou neměnné. Vánoční dekorace a barvy však každoročně podléhají módním trendům. Chcete znát vánoční trendy 2021 a přizpůsobit jim styl a barvu své letošní sváteční výzdoby? Prozradíme vám, co tento rok frčí.
Článek
Brambořík je oblíbená vánoční květina. Jak se o něj starat, aby vám kvetl každé Vánoce?
Brambořík je oblíbená vánoční květina. Jak se o něj starat, aby vám kvetl každé Vánoce? Mezi oblíbené vánoční květiny patří nejen vánoční kaktus či vánoční hvězda. Sváteční atmosféru dodá českým Vánocům také nadpozemsky krásný brambořík. Chcete si uchovat krásu bramboříku po celý adventní čas? Máme pro vás tipy, jak se o tuto křehkou vánoční rostlinu s oslnivými květy starat.
Článek
Svatá Kateřina má svátek 25. listopadu. K tomuto dni se váže spousta lidových tradic i pranostik
Svatá Kateřina má svátek 25. listopadu. K tomuto dni se váže spousta lidových tradic i pranostik Svátek svaté Kateřiny (25. listopad) byl pro naše předky velmi významným dnem. Právě na svatou Kateřinu se konaly poslední taneční zábavy před nadcházejícím adventním obdobím. K 25. listopadu se váže spousta starých zvyků a tradic, ale i pranostik. Pojďte si je s námi připomenout.
(214) Načíst více