Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Zemřela hvězda seriálu Sex ve městě. Herečka Frances Sternhagen se dožila 93 let

Zemřela hvězda seriálu Sex ve městě. Herečka Frances Sternhagen se dožila 93 let Zdroj: Shutterstock

Příznivce kultovního seriálu Sex ve městě zasáhla velmi smutná zpráva. V požehnaném věku 93 let odešla na věčnost americká herečka Frances Sternhagen. Tato umělkyně ztvárnila v Sexu ve městě přísnou tchýni krásné Charlotte York v podání herečky Kristin Davis.

“Právě jsem se dozvěděla o smrti úžasné Frances Sternhagen. Žila úžasný život a byla radost s ní pracovat. Myslím na její rodinu,” napsala Charlotte ze Sexu ve městě alias herečka Kristin Davis na sociálních sítích.

Americkou herečku Frances Sternhagen, která 27. listopadu 2023 odešla ve věku úctyhodných 93 let, si budeme pamatovat nejen jako nesnesitelnou tchýni Bunny MacDougal ze Sexu ve městě. Hrála také v seriálech Pohotovost či Na zdraví. Naposledy se objevila před kamerou v komediálním filmu Lepší teď než nikdy (2014), kde hrála spolu s Michaelem Douglasem a Diane Keaton.

Její velkou láskou bylo také divadlo. Na proslulém Broadwayi zářila v řadě inscenací, za které byla celkem sedmkrát nominována na prestižní cenu Tony Awards. V letech 1974 a 1995 tyto nominace proměnila ve skutečné ceny.

“Frannie. Maminka. Frances Sternhagenová. Zemřela pokojně v pondělí večer 27. listopadu ve svém domě měsíc a půl před svými 94. narozeninami. Mám velké štěstí, že jsem jí mohl říkat máma, kamarádka, písničkářka a taneční partnerka. Leť dál, Frannie. Za tvým životem tak bohatým, vášnivým, pokorným a velkorysým se stahuje opona,” vzkázal zesnulé herečce Frances Sternhagen do nebe její syn John Carlin.

Zdroj: News.sky.com, Nytimes.com
Autor:
Publikováno: 4. 12. 2023 13:30 Nahlásit obsah