Koronavirus v Česku má šest obětí: Jde o seniory a muže s rakovinou

Koronavirus v Česku má šest obětí: Jde o seniory a muže s rakovinou Zdroj: Shutterstock.com

Koronavirová pandemie si v Česku bohužel vyžádala už šest lidských životů. Pátou obětí se ve středu 25. března stal 88letý muž, který trpěl chronickým onemocněním a šestou obětí byl 75letý muž. Také další lidé v tuzemsku podlehli onemocnění COVID-19 v důsledku svého vysokého věku nebo dalších vážných zdravotních obtíží.

Poslední, tedy šestou obětí, byl 75letý muž, který zemřel v pražské Thomayerově nemocnici. Muž měl kromě pokročilého srdečního selhání také několik chronických onemocnění. „Šlo o diabetika, který bohužel trpěl celou řadou dalších chronických zdravotních problémů, které souvisely s jeho věkem. Pacient měl rovněž Parkinsonovu chorobu a byl pozitivní na koronavirus, který však nebyl primárním důvodem jeho úmrtí,“ potvrdila nemocnice.

Pátým zemřelým na koronavirus byl 88letý muž ze Středočeského kraje, který byl v domácím léčení. Jak uvedla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová, tento muž, který trpěl chronickým onemocněním, se novým koronavirem nakazil v rodině.

Čtvrtou obětí koronaviru v Česku se stal 83letý pacient, který ve středu 25. března ráno zemřel v pražské Nemocnici Na Bulovce. „Dnes, po šesté hodině ranní, zemřel ve věku 83 let v Nemocnici Na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 21. března potvrzen COVID-19. Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem,“ informovala na svém oficiálním twitterovém účtu pražská nemocnice.

Zdroj: Shutterstock.com Jako třetí nemoci COVID-19 podlehla 71letá žena. Tato paní byla v pražské Všeobecné fakultní nemocnici od 22. března hospitalizována kvůli plicnímu onemocnění. Až zde lékaři zjistili, že má koronavirus. Tato žena měla kromě nákazy koronavirem i další zdravotní problémy. Nemocí COVID-19 se nakazila v rodině. „Je mi to moci líto. Prosím proto všechny, aby své prarodiče teď nenavštěvovali, nebo vždy s rouškou," uvedl k jejímu případu na svém twitterovém účtu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. 

Druhou obětí se stal 45letý muž, který zemřel v úterý 24. března v havířovské nemocnici. Jednalo se o onkologického pacienta, který již měl metastáze po celém těle. Skonal na multiorgánové selhání v důsledku nádorového onemocnění. Nákaza nemocí COVID-19 jeho smrt urychlila.

První člověk nakažený koronavirem zemřel v pražské Nemocnici Na Bulovce v neděli 22. března. Jednalo se o 95letého muže, který měl vážné zdravotní problémy. Tento muž byl v Nemocnici Na Bulovce hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila nákaza koronavirem. Byl hospitalizován na standardním lůžku na infekční klinice. Trpěl řadou zdravotních problémů, jako chronické srdeční selhání, chronická ischemická choroba srdeční a měl kardiostimulátor. „Důvodem úmrtí bylo celkové vyčerpání orgánových rezerv u pacienta s četnými interními komorbiditami,“ uvedl ošetřující lékař infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce. 

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2020 19:01 Nahlásit obsah