Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu

Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu Zdroj: YouTube.com

Japonsko je po celém světě známé svým stísněným bydlením. Jenže tokijský byt, ve kterém žije cestovatelka Emma, je miniaturní i na japonské poměry. Tato mladá dívka si vybudovala útulný domov na pouhých 8 metrech čtverečních. Když do jejího bytu vejdete, přijdete si spíš jako v úzké chodbě. I tak má Emma ve svém bytě vše, co potřebuje.

Emmin byt, který si tato australská cestovatelka pronajala přímo v centru japonského Tokia, je tak malý, že se oběma rukama naráz dotknete dvou protilehlých stěn. I když má toto bydlení pouhých 8 metrů čtverečních, jeho obyvatelka jej vybavila tak, že do funkčnosti může konkurovat klasickým rozhlehlým bytům.

Zdroj: YouTube.com V Emmině miniaturním bytečku najdete všechny základní věci, které potřebujete k životu. Mladá Australanka jej přitom rozdělila do několika částí. Našli byste zde kuchyni, miniaturní sedačku, pracovní kout, jídelní stolek i koupelnu s toaletou. Velmi důležitou součástí bytu jsou také úložné skřínky, do kterých si Emma dává všechny nezbytné věci.

Stále optimistická dívka poukazuje na to, že její byt má více poschodí. Když vylezete vzhůru po strmém žebříku, dostanete se přímo do ložnice. Velkým benefitem tohoto bytečku je také malý balkon s výhledem do centra Tokia.

Zdroj: YouTube.com I když Emma žije pouze na 8 metrech čtverečních, stísněné byty nejsou pro Japonce zvláště v centru velkoměst žádnou výjimkou, ale spíše standardem. Sama Emma, která je z rodné Austrálie zvyklá na úplně jiné bydlení, si život v miniaturním bytě chválí. Podle jejích slov ji toto bydlení naučilo udržovat pořádek a používat pouze ty věci, které skutečně potřebuje.

Aby australská cestovatelka využila svůj tokijský byt do posledního místa, musí být také značně kreativní. V jejím bytě tak najdete spoustu vychytávek. A to třeba toaletu schovanou pod umyvadlem nebo sklápěcí sušák na prádlo. I když její kuchyňská linka nemá žádnou pracovní plochu, tato dívka si po japonském vzoru dokáže pomoci jinak: Přes celý kuchyňský dřez položí dřevěné prkénko, na kterém připravuje jídlo.

V Emmině bytě byste zkrátka našli spoustu zajímavých nápadů, kterými si zpříjemníte bydlení i na velmi malé ploše. Jak se v bytě o 8 metrech čtverečních bydlí, vám australská cestovatelka prozradí také v následujícím videu.

Dokázali byste žít ve stísněných podmínkách? Anebo je pro vás byt o 8 metrech čtverečních opravdu extrém? O svůj názor se s námi podělte v komentářích.

Autor:
Publikováno: 12. 6. 2019 14:10 Nahlásit obsah