Dvojčata se v červenci narodila s koronavirem. Po dlouhé hospitalizaci si doma užijí své první Vánoce

Dvojčata se v červenci narodila s koronavirem. Po dlouhé hospitalizaci si doma užijí své první Vánoce Zdroj: Mirror.co.uk

Holčičky Kenna a Lissa Curtisovy jsou prvními dvojčaty ve Velké Británii, která přišla na svět s covidem-19. Dívky se narodily již letos v červenci. Dlouhé týdny byly hospitalizovány v nemocnici West Cumberland v anglickém městě Hensigham. Nyní jsou konečně doma a čekají je první Vánoce s rodinou.

Holčičky Kenny a Lissa jsou nyní zdravé a krásné

Maminka Sarah Curtis říká, že návrat jejích jednovaječných holčiček Kenny a Lissy domů je pro ni tím nejkrásnějším vánočním dárkem, který mohla v letošním dostat. “Naše pětiměsíční miminka jsou zdravá a krásná. Pomalu si již zvykají na život u nás doma a sžívají se i se svými dvěma staršími sourozenci. Dvojčátka si tedy své první Vánoce užijí v rodinném kruhu,” uvedla 34letá Sarah pro portál The Mirror.

Šťastnému vánočnímu shledání celé rodiny však předcházela dlouhá cesta. Vše začalo v červenci, když se Sarah dozvěděla, že má pozitivní test na koronavirus. Tato žena tak musela svá dvojčata porodit 3. července o celých 10 týdnů dříve. Každá z novorozených holčiček vážila necelá dvě kila. 

Zdroj: Mirror.co.uk První britská dvojčata narozená s koronavirem

Kenna a Lissa jsou považovány za první dvojčata ve Velké Británii, která se narodila s koronavirem. Holčičky pozitivní na covid-19 zůstaly po svém narození celých šest týdnů v nemocnici West Cumberland, kde byly pod dozorem lékařů do té doby, než se mohly vrátit domů. 

Zdroj: Mirror.co.uk

“Celou dobu, co jsme byly v nemocnici s covidem, jsem se bála, že své holčičky ztratím. To, co jsem prožívala, bylo děsivé a paralyzující,” řekla maminka Sarah.

Maminka v těhotenství trpěla transfuzním syndromem dvojčat

I když narození holčiček Kenny a Lissy neproběhlo zrovna šťastně, nyní jsou tato pětiměsíční miminka zdravá a mají se čile k světu. Nákaza koronavirem však paradoxně nebyl jediný problém, se kterým se maminka Sarah potýkala. Během těhotenství jí lékaři diagnostikovali transfuzní syndrom dvojčat. Jedná se o poruchu placenty, která krví zásobuje jedno z jednovaječných dvojčat na úkor toho druhého. Lékaři proto mamince na rovinu oznámili, že je pravděpodobné, že jedno z dvojčat nepřežije.

“Během těhotenství to byl doslova zázrak, že jsem nepřišla ani o jedno miminko. Holčičky svůj boj nevzdaly ani po svém narození, kdy byly pozitivní na koronavirus. Jsem ráda, že mám tato dvě krásná miminka, a těším se na to, jak si všichni společně užijeme vánoční svátky,” zakončila britská maminka Sarah.

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2020 14:00 Nahlásit obsah