Kategorie Velká Británie

Článek
13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu
13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu Letošní školní rok je už na svém konci. Děti dostaly zasloužené vysvědčení a konečně si mohou plnými doušky užívat letních prázdnin. Během školní výuky, kterou neblaze ovlivnila pandemie koronaviru, však zažily spoustu neobvyklých situací. O tom by mohl vyprávět třeba 13letý britský školák, který dostal za domácí úkol naplánovat si vlastní pohřeb.
Článek
Koronavirus zabil britskou matku čtyřčat. Nakazila se na svatbě příbuzných v Pákistánu
Koronavirus zabil britskou matku čtyřčat. Nakazila se na svatbě příbuzných v Pákistánu Svatba příbuzných v Pákistánu se stala pro britskou matku čtyřčat Shabnum Sadiqovou, která pracovala jako radní města Slough, osudnou záležitostí. Tato 39letá žena přicestovala do Pákistánu začátkem března, nemocí COVID-19 se nakazila pět dnů po svém příjezdu. V pondělí 6. dubna novému koronaviru podlehla.
Článek
Britský premiér Boris Johnson má koronavirus. Svou funkci bude vykonávat z domova
Britský premiér Boris Johnson má koronavirus. Svou funkci bude vykonávat z domova Britský premiér Boris Johnson na svém twitterovém účtu v pátek 27. března oznámil, že je pozitivní na onemocnění COVID-19. V současné době se nachází v domácí karanténě, odkud bude dále pracovat. Jak sám uvedl, má mírné příznaky.
Článek
Jednou z nejmladších obětí koronaviru je 21letá Chloe Middleton. Neměla údajně jiné zdravotní problémy
Jednou z nejmladších obětí koronaviru je 21letá Chloe Middleton. Neměla údajně jiné zdravotní problémy Onemocnění COVID-19 představuje velké riziko pro seniory a lidi s těžkými zdravotními obtížemi. Velmi znepokojující je proto úmrtí 21leté Chloe Middleton z Velké Británie. Tato dívka podlehla koronaviru i přesto, že neměla žádné jiné zdravotní problémy. Její rodiče proto upozorňují, že COVID-19 by neměl nikdo z nás brát na lehkou váhu.
Článek
Datum porodu, pohlaví, jméno aneb vše, co potřebujete vědět o dítěti Harryho a Meghan
Datum porodu, pohlaví, jméno aneb vše, co potřebujete vědět o dítěti Harryho a Meghan Během včerejšího dne oběhla svět šťastná zpráva, kterou netrpělivě očekávali všichni příznivci britské královské rodiny. Princ Harry a jeho žena Meghan oznámili, že čekají miminko. Kdy se má nový člen britské královské rodiny narodit, jak se bude jmenovat a jaké bude mít nároky na královský trůn?
Článek
Margaret Thatcherová: Železná lady, kterou lidé milovali a zároveň nenáviděli
Margaret Thatcherová: Železná lady, kterou lidé milovali a zároveň nenáviděli 13. října přesně před 93 lety se narodila Margaret Thatcherová, kterou celý svět zná pod přezdívkou Želená lady. Vůdkyně britských konzervativců se proslavila svou tvrdou a neústupnou reformní politikou, kterou si získala spoustu příznivců a ještě více odpůrců. Jaký byl její život?
Článek
Na pláži ve Velké Británii vymrštil skákací hrad malou holčičku do vzduchu. Po převozu do nemocnice zemřela
Na pláži ve Velké Británii vymrštil skákací hrad malou holčičku do vzduchu. Po převozu do nemocnice zemřela Návštěvníci pláže se stali svědky obrovské tragédie, když v Gorlestonu ve Velké Británii vybouchl skákací hrad a vymrštil malou holčičku do výšky více než šesti metrů. Vše se odehrálo 1. července tohoto roku kolem jedenácté hodiny dopolední.
Článek
Farmář objevil na svém pozemku záhadný tunel pod zemí. To, co tam našel, šokovalo celý svět!
Farmář objevil na svém pozemku záhadný tunel pod zemí. To, co tam našel, šokovalo celý svět! Dnes vám přinášíme trošku historie v podobě příběhu jistého rolníka z Anglie z roku 1835. Tento rolník se jmenoval James Newlove a společně se svým synem Joshuem pod zemí našli něco, co drželi v tajnosti dlouhé tři roky…