Naštvaná maminka zveřejnila dopis, který přišel ze školky: Vaše dcera je tlustá, stálo v něm

Naštvaná maminka zveřejnila dopis, který přišel ze školky: Vaše dcera je tlustá, stálo v něm Zdroj: Shutterstock

Rozhořčená britská maminka Lauren Ormesher zveřejnila dopis z mateřské školy, který jí přistál v poštovní schránce. Školka v dopise mámě oznámila, že její čtyřletá dcera Maggie podstoupila kontrolu BMI a že má dle tabulek nadváhu. Co si o tomto přístupu předškolního zařízení myslíte?

Když přišel Lauren Ormesher z britského města Skelmersdale dopis ze školky, kterou navštěvuje její dcera, nestačila se během jeho čtení divit. V dopise stálo, že její čtyřletá dcera Maggie podstoupila měření BMI a že má nadváhu.

Rozhořčená maminka o tomto přístupu informovala na sociálních sítích, kde se jí dostalo obrovské podpory. Lauren Ormesher se navíc rozhodla, že bude bojovat proti měření hmotnosti metodou BMI v britských školkách, protože tento přístup podle ní není rozhodně v pořádku.

“Maggie dostala dopis, že má nadváhu! Zdravotní kontroly hmotnosti BMI je třeba buď zastavit, nebo je reformovat, aby využívaly přesná měření, která berou v úvahu hustotu svalů a kostí! Chtít po čtyřletém dítěti dietu, není zdravé psychicky ani fyzicky!napsala naštvaná maminka čtyřleté holčičky na svém facebookovém účtu.

Její dcerka Magie, která navštěvuje mateřskou školu Cobbs Brow, mimo jiné nedávno zvítězila v národní soutěži oslavující rozmanitost Miss Diamond UK. Lauren Ormesher byla dopisem šokována i proto, že její čtyřletá holčička Maggie je zdravé dítě, které miluje pohyb, a slovo nadváha k ní rozhodně nepatří.

“Maggie je zdravá, miluje pohyb, má nejrůznější koníčky, které zahrnují i cvičení. Miluje ovoce a zeleninu a její zvláště oblíbené jídlo je mrkev,” dodala dívčina máma.

Jak uvádí portál Tyla.com, měření BMI nemá nic společného s konkrétní britskou mateřskou školou. Dopisy z předškolních zařízení ohledně BMI jejich dítěte obdrželi také rodiče z jižního Walesu nebo z Londýna. Kontroly indexu tělesné hmotnosti (BMI), které využívají poměr váhy a výšky na druhou, totiž byly ve školkách prováděny po celé Velké Británii. 

V posledních letech však měření BMI u dětí navštěvujících mateřské školy vyvolává v Británii značnou kritiku. BMI totiž nebere v potaz svalovou hmotu, hustotu kostí, celkové rozložení těla ani rasové rozdíly. 

Co si o měření indexu tělesné hmotnosti ve školkách myslíte vy? Je to u takto malých dětí vůbec vhodné? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Tyla.com, Facebook.com/lauren.ormesher, Mirror.co.uk
Autor:
Publikováno: 4. 4. 2022 09:55 Nahlásit obsah