Kategorie Senioři

Článek
Sendvičová generace – v této životní fázi je všeho moc
Sendvičová generace – v této životní fázi je všeho moc Staráte se o děti, o své staré rodiče, chodíte do práce? Pak jste tzv. sendvičovou generací. Jste zavaleni starostmi a povinnostmi a často netušíte, kam dřív skočit. Jak to všechno zvládnout?
Článek
Mějte se rádi a snažte se chápat druhé, vzkazují mladé generaci čeští senioři
Mějte se rádi a snažte se chápat druhé, vzkazují mladé generaci čeští senioři Zaměstnanci Domu pokojného stáří ve Frýdku-Místku přišli s nádherným nápadem. Zeptali se svých klientů, co by vzkázali dnešní mladé generaci. Odpovědi seniorů vás pohladí po duši. Tito lidé, kteří mají bohaté životní zkušenosti, totiž apelují hlavně na lásku a porozumění.
Článek
Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved
Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved Bez kadeřníka se v tuto chvíli musíme obejít nejen v Česku, tuto základní službu si musí odepřít i lidé v dalších státech světa. A to i v Izraeli, kde nedávno vznikla dojemná fotografie, která obletěla svět. 92letý Ezra Shapiro na ní barví vlasy své 89leté ženě Beloved, která je upoutaná na vozíčku.
Článek
Koronavirus v Česku má šest obětí: Jde o seniory a muže s rakovinou
Koronavirus v Česku má šest obětí: Jde o seniory a muže s rakovinou Koronavirová pandemie si v Česku bohužel vyžádala už šest lidských životů. Pátou obětí se ve středu 25. března stal 88letý muž, který trpěl chronickým onemocněním a šestou obětí byl 75letý muž. Také další lidé v tuzemsku podlehli onemocnění COVID-19 v důsledku svého vysokého věku nebo dalších vážných zdravotních obtíží.
Článek
Koronavirus v Česku: Celostátní karanténa bude platit až do 1. dubna, rozhodla vláda
Koronavirus v Česku: Celostátní karanténa bude platit až do 1. dubna, rozhodla vláda Mimořádná opatření platící po vyhlášení stavu nouze, která omezují volný pohyb a pobyt osob, měla původně trvat do úterý 24. března 2020. Česká vláda ovšem rozhodla, že tato omezení potrvají nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno.
Článek
V domově pro seniory jsou zakázané návštěvy, Charlie Johnson však tátu vidí každý den. Telefonují si přes okno
V domově pro seniory jsou zakázané návštěvy, Charlie Johnson však tátu vidí každý den. Telefonují si přes okno Nový typ koronaviru představuje největší hrozbu především pro seniory. Tuto nejzranitelnější skupinu obyvatel se proto většina států snaží ochránit, jak je to možné. Svět nedávno obletěla fotografie z minnesotského domova pro seniory, kde syn se svým starým otcem, který musí zůstat v izolaci, telefonuje přes zavřené okno.