V domově pro seniory jsou zakázané návštěvy, Charlie Johnson však tátu vidí každý den. Telefonují si přes okno

V domově pro seniory jsou zakázané návštěvy, Charlie Johnson však tátu vidí každý den. Telefonují si přes okno Zdroj: Fox35orlando.com

Nový typ koronaviru představuje největší hrozbu především pro seniory. Tuto nejzranitelnější skupinu obyvatel se proto většina států snaží ochránit, jak je to možné. Svět nedávno obletěla fotografie z minnesotského domova pro seniory, kde syn se svým starým otcem, který musí zůstat v izolaci, telefonuje přes zavřené okno.

Spousta seniorů v této nejisté době prožívá nejen samotu, ale i strach ze smrti. I když je musíme před koronavirem co nejvíce ochránit, často za cenu přísné izolace, neměli bychom je nechat úplně samotné. Jejich děti, vnoučata, další příbuzní i známí by měli seniorům dávat stále vědět, jak moc jim na nich záleží.

Nádherně tento přístup ilustruje příběh Charlieho Johnsona, jehož otec Bernard Johnson žije v domově pro seniory v americké Minnesotě. Jelikož v tomto zařízení pro seniory aktuálně zavedli bezpečnostní opatření spočívající v přísné izolaci svých klientů, tento muž nemůže svého tátu aktuálně vůbec fyzicky navštívit.

Zdroj: Fox35orlando.com I když jsou návštěvy v minnesotském domově pro seniory zakázané, toto nařízení Charlieho Johnsona neodrazuje od toho, aby se se svým tátou pravidelně vídal. Vymyslel totiž velmi originální způsob, jak si se svým otcem popovídat tváří v tvář, a přitom jej ochránit před možnou koronavirovou nákazou.

Charlie Johnson si vždy sedne k oknu pokoje, kde jeho táta pobývá. Tito muži si pak přes okno telefonují, a přitom na sebe skvěle vidí. Od té doby, co jsou návštěvy v minnesotském domově důchodců zakázané, si takto podle portálu fox35orlando.com Charlie Johnson se svým tátou povídá každý den.

Zdroj: Shutterstock.com „Rozhodnutí domova pro seniory plně respektuji. Nechci, aby můj táta onemocněl a nepřeji si, aby onemocněl i kdokoliv jiný z tohoto zařízení. Pokud by můj táta dostal COVID-19, pravděpodobně by jej to zabilo,“ říká otevřeně Charlie Johnson. Jeho táta Bernard Johnson totiž trpí srdečním onemocněním a musí být již připojen ke kyslíku.

I když by se tak mohlo zdát, že koronavirus rozděluje rodiny a přátele, není to tak. Pokud se s někým v současné době nemůžete setkat fyzicky, i to vám nezabrání, abyste si byli stále na blízku a vzájemně se podporovali. A to přes telefonický kontakt nebo pomocí online technologií. Tuto skutečnost dokazuje právě i dojemný příběh Charlieho Johnsona a jeho táty.

Autor:
Publikováno: 23. 3. 2020 11:40 Nahlásit obsah