Mějte se rádi a snažte se chápat druhé, vzkazují mladé generaci čeští senioři

Mějte se rádi a snažte se chápat druhé, vzkazují mladé generaci čeští senioři Zdroj: Facebook.com | Charita Frýdek-Místek

Zaměstnanci Domu pokojného stáří ve Frýdku-Místku přišli s nádherným nápadem. Zeptali se svých klientů, co by vzkázali dnešní mladé generaci. Odpovědi seniorů vás pohladí po duši. Tito lidé, kteří mají bohaté životní zkušenosti, totiž apelují hlavně na lásku a porozumění.

Osobní vzkazy ověřené životními zkušenostmi

"Berte život s humorem. Mějte se rádi. Buďte si v lásce věrni. Pomáhejte si. Milujte se," tak zní některé vzkazy, které klienti frýdecko-místeckého Domu pokojného staří posílají online cestou všem mladým lidem. Jejich vzkazy ověřené životními zkušenostmi se konkrétně objevily na facebookových stránkách Charity Frýdek-Místek, pod kterou právě frýdecko-místecký Dům pokojného stáří spadá.

Zdroj: Facebook.com | Charita Frýdek-Místek Zaměstnanci Domu pokojného stáří se inspirovali v zahraničí

Jak tento originální projekt, který rozhodně stojí za zamyšlení, vznikl? Vymysleli jej právě zaměstnanci Domu pokojného stáří, kteří se inspirovali podobným nápadem realizovaným v USA. Vzkazy frýdecko-místeckých seniorů, které budí celorepublikovou pozornost, však nevznikly pro nic za nic. Seniorům totiž dokazují, že na jejich názoru záleží a že nám mají stále co říct.

"Chtěli jsme propojit generace a dát našim klientům prostor, aby mohli ostatním sdělit to, co je podle nich v životě důležité. Se seniory jsme si o vzkazech povídali. Za každým ze zmíněných vzkazů stojí životní příběhy a zkušenosti, které jsou moc zajímavé," vysvětluje PR manažerka frýdecko-místecké charity Jana Opluštilová.

Zdroj: Facebook.com | Charita Frýdek-Místek Vzkazy dodávají novou naději a vlévají optimismus do žil

Vzkazy klientů z frýdecko-místeckého Domu pokojného stáří pohladí nejen po duši. Spoustě lidem, kteří je zhlédli na Facebooku, dodaly také novou naději a vlily optimismus do žil. "Po dlouhé době vidím něco krásného a smysluplného. Když jsem si přečetla vaše vzkazy, řekla jsem si, že to je to, o čem ten život je. Celá rodina jsme poslední měsíc ve stresu z celé situace a nejistoty a tohle mě vážně pohladilo na srdci," napsala pod facebookovým příspěvkem jedna z diskutujících. 

"Milí, Františku, Zdeňko, Maruško, Věrko, Františko, Aničko, Stanislave a Emilko a všichni klienti a zaměstnanci domu Pokojného stáří ve Frýdku, srdečné díky za milá přání a povzbuzení v této době," vzkázal další komentující.

Zdroj: Facebook.com | Charita Frýdek-Místek Senioři jsou z pozitivních ohlasů nadšení, uvažují o pokračování projektu

Jak dokazují pozitivní komentáře výše, vzkazy, které senioři napsali mladší generaci, se na Facebooku setkaly s velmi milým přijetím. Samotní klienti Domu pokojného stáří, byli z úspěchu, který jejich osobní vzkazy měly, velmi nadšení. 
„Byli opravdu moc dojatí. Vzkazy, které lidé psali na Facebooku, jsme jim spolu s jejich fotkami vytiskli, aby jim zůstaly na památku a mohli je ukázat rodině nebo ostatním klientům," popisuje Jana Opluštilová.

Ačkoli šlo původně o jednorázovou akci, frýdecko-místecká charita přemýšlí - vzhledem k obrovskému pozitivnímu ohlasu - nad jejím pokračováním. "Na tento projekt se ptají i někteří z klientů. Rádi by do něj šli znovu," podotýká Jana Opluštilová.

Autor:
Publikováno: 7. 5. 2020 10:19 Nahlásit obsah