Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved

Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved Zdroj: Facebook.com | Yael Shapira Avraham

Bez kadeřníka se v tuto chvíli musíme obejít nejen v Česku, tuto základní službu si musí odepřít i lidé v dalších státech světa. A to i v Izraeli, kde nedávno vznikla dojemná fotografie, která obletěla svět. 92letý Ezra Shapiro na ní barví vlasy své 89leté ženě Beloved, která je upoutaná na vozíčku.

Sociálními sítěmi v současnosti hýbe dojemný snímek izraelského manželského páru Ezry Shapira a jeho ženy Beloved. Okamžik, kdy 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved, zachytil jejich vnuk Yael Shapira Avraham, který fotku svých prarodičů zveřejnil na Facebooku.

„Tohle jsou moji prarodiče. Můj děda si na všem dává vždy záležet. Chce, aby bylo o babičku dobře postaráno a cítila se dobře,“ napsal Yael pod svůj facebookový příspěvek.

Zdroj: Facebook.com | Yael Shapira Avraham Vzhledem k tomu, že v Izraeli byly v důsledku pandemie koronaviru zavřeny všechny kadeřnické salony, 89letá Beloved nemohla navštívit kadeřnici tak, jak je zvyklá. Její manžel, se kterým si řekla ANO už před 76 lety, však neváhal a své ženě nabídl, že jí vlasy obarví. Na fotce, kterou pořídil jejich vnuk, konkrétně vidíte Ezryho, který kadeřnickým štětcem své manželce láskyplně nanáší novou barvu na vlasy. Beloved, upoutaná na invalidním vozíku, naopak celý proces barvení velmi bedlivě kontroluje zrcátkem.

Izraelští manželé, z jejichž fotky se takřka přes noc stala internetová senzace, se navzdory svému pokročilému věku stále milují. Sami říkají, že se za sedm desítek let strávených po svém boku mají rádi stejně jako v začátcích svého vztahu. Ezry a Beloved spolu mají čtyři děti. Jsou rovněž desetinásobnými prarodiči a sedminásobnými praprarodiči.

„Můj dědeček mé babičce s láskou barví nejen vlasy, ale lakuje jí i nehty. Zkrátka o ni láskyplně pečuje ve všech směrech,“ popisuje vztah svých prarodičů jejich vnuk Yael.

Autor:
Publikováno: 17. 4. 2020 10:22 Nahlásit obsah