Co se starou trampolínou? Přetvořte ji na zahradní závěsné lůžko nebo altán

Co se starou trampolínou? Přetvořte ji na zahradní závěsné lůžko nebo altán Zdroj: Wideopeneats.com

Děti vám už dávno odrostly a vám už několik let v garáži leží stará trampolína. Co s ní? Pokud si myslíte, že ji už jenom stěží prodáte, rozhodně ji neodvážejte na sběrný dvůr. Nevyužitou trampolínu raději přetvořte na úžasné relaxační zóny, v nichž si můžete lebedit nejen na zahradě, ale také doma.

Nebojte se starou trampolínu zrecyklovat, bude vám sloužit další roky

Snad každé rodině, která má dům, chalupu nebo chatu a k tomu malé děti, stojí na zahradě trampolína. Jenže co dělat s tímto objemným předmětem po několika letech, až děti povyrostou a přestanou jevit o skotačení na trampolíně zájem? Starou trampolínu už jen tak někomu dalšímu neudáte a vozit ji do sběrného dvoru je docela škoda.

Zdroj: Shutterstock.com Zkuste tento předmět určený pro zábavu chytře recyklovat a vytvořte si z něj několik úžasných věcí, které vám budou dělat radost ještě další roky.

Stará trampolína jako závěsné lůžko: To pravé pro lenošení

Rozhodli jste se, že s klasickou trampolínou nadobro skoncujete? Zkuste ji zrecyklovat třeba na kruhové závěsné lůžko, díky kterému u vás doma či na zahradě vytvoříte novou relaxační zónu.

Zdroj: Housebeautiful.com Pro toto závěsné lehátko potřebujete hlavně nepoškozenou kruhovou část trampolíny a také její skákací plochu. Rám trampolíny potáhněte měkkým polstrováním. Na skákací plochu pak dejte matraci s prostěradlem a doplňte ji libovolně o polštářky nebo kožešiny.

Zdroj: Thisiswhyimbroke.com Je důležité, abyste po celé délce kruhové konstrukce upevnili pevná lana. Ta pak připevněte k řetězu připojenému ke skobě. Toto kruhové závěsné lehátko pak můžete napevno zavěsit ke stropu nebo na podpůrnou kovovou konstrukci.

Zdroj: Treehugger.com Tip: Závěsnému lehátku ze staré trampolíny sluší vzdušné záclony, závěsy, ale také plachtovina. Je jenom na vás, jakou látkou jej oživíte.

Zahradní altánek z trampolíny, která dosloužila

Trampolínu, která definitivně dosloužila, můžete přetvořit také na zahradní altánek. Vyhrají si v něm nejen děti.

Zdroj: Kriselkeeper.wordpress.com

Ze staré trampolíny může vzniknout i příjemné zákoutí pro dospělé. Podstatné v tomto případě je, abyste rám trampolíny nechali porůst pnoucími zahradními rostlinami. 

Zdroj: Pinterest.com

Autor:
Publikováno: 19. 4. 2019 14:00 Nahlásit obsah