5 účinných metod, jak se rychle a bezbolestně zbavit ječného zrna

5 účinných metod, jak se rychle a bezbolestně zbavit ječného zrna Zdroj: Shutterstock

Ječné zrno – opravdu velmi bolestivé zánětlivé onemocnění, které vzniká ucpáním mazové žlázky na okraji horního či dolního víčka a dokáže nám tedy opravdu hodně znepříjemnit den. Naštěstí existují metody, díky kterým se proces hojení urychlí a vy nebudete muset nepříjemné pálení a řezání snášet dlouho.

Zlatý kroužek či prstýnek

Je to metoda, která pochází snad již od našich prababiček a je opravdu účinná. Doporučuje se potírat ječné zrno vydezinfikovaným a nahřátým zlatým kroužkem či prstýnkem.

Aloe vera

Gel z aloe vera je jednoduše řečeno takový malý zázrak, který dokáže pomoct téměř s čímkoli. Na vatový tampónek si tedy naneste trošku gelu a víčko s ním alespoň 2x denně natírejte, dokud ječné zrno nezmizí.

Zdroj: Shutterstock Petržel

Vezměte si několik listků petržele a zalijte je vroucí vodou, jako kdybyste si chtěli udělat čaj. Tento vývar nechce chvíli vychladnout a poté pomocí vatového tampónku udělejte zábal. Na oku jej nechte do té doby, dokud úplně nevystydne.

Heřmánek

Vývar z heřmánku dokáže navíc kromě ječného zrna pomoci také s akné. Vezměte si 2 pytlíky heřmánkového čaje a zalijte je vroucí vodou, nechte louhovat a poté vezměte čistý hadřík, namočte jej do čaje a přiložte jemně na vaše víčko a nechte působit 10 minut.

Okurka

Ne nadarmo si ženy na oči přikládají plátky okurky! Ta totiž dokáže zmírnit bolest, nepříjemné pnutí a také dokáže zmenšit otok, který ječné zrno způsobilo.

Myslete také na to, že je opravdu velmi důležité si na oko vždy sahat jen čistýma rukama. Pokud ječné zrno nezmizí během několika dnů anebo se jeho stav bude jen zhoršovat, s návštěvou lékaře jistě neotálejte!

Autor:
Publikováno: 26. 1. 2022 16:45 Nahlásit obsah