Kategorie izrael

Článek
Zemřela hvězda muzikálu i filmu Šumař na střeše. Izraelskému herci Chaimu Topolovi bylo 87 let
Zemřela hvězda muzikálu i filmu Šumař na střeše. Izraelskému herci Chaimu Topolovi bylo 87 let Fanoušky muzikálu i filmu Šumař na střeše zasáhla smutná zpráva. Ve věku 87 let zemřel v Izraeli Chaim Topol, herec, který je s tímto uměleckým dílem nesmazatelně spojený. Chaim Topol vydechl naposledy ve čtvrtek 9. března 2023 ve věku 87 let, a to po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou.
Článek
Influencerka Anna Šulcová vyrazila do Izraele. Vyzkoušela koupel v Mrtvém moři i bahenní masku
Influencerka Anna Šulcová vyrazila do Izraele. Vyzkoušela koupel v Mrtvém moři i bahenní masku Jedna z nejúspěšnějších českých influencerek Anna Šulcová se vydala s přáteli do Izraele. Coby turistka navštívila nejen druhé největší izraelské město Tel Aviv, nenechala si ujít ani výlet k Mrtvému moři. V tomto bezodtokém slaném jezeře se nejen vykoupala, ale dala si i bahenní masku.
Článek
Očkování proti koronaviru v Izraeli: 14 dnů po první dávce vakcíny Pfizer a BioNTech pokleslo riziko nákazy koronavirem u očkovaných o 50 procent
Očkování proti koronaviru v Izraeli: 14 dnů po první dávce vakcíny Pfizer a BioNTech pokleslo riziko nákazy koronavirem u očkovaných o 50 procent Blízkovýchodní stát Izrael, kde aktuálně probíhá na plné obrátky očkování proti koronaviru, přináší dobré zprávy. Místní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že u lidí, kteří přijali první dávku vakcíny Pfizer a BioNTech, poklesla nákaza koronavirem o celých 50 procent. Tuto informaci 12. ledna publikoval list The Times of Israel.
Článek
Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved
Dojemné foto z izraelské karantény: 92letý Ezra barví vlasy své 89leté ženě Beloved Bez kadeřníka se v tuto chvíli musíme obejít nejen v Česku, tuto základní službu si musí odepřít i lidé v dalších státech světa. A to i v Izraeli, kde nedávno vznikla dojemná fotografie, která obletěla svět. 92letý Ezra Shapiro na ní barví vlasy své 89leté ženě Beloved, která je upoutaná na vozíčku.
Článek
Izraelští vědci vyvinuli čichový test Smell Tracker na včasné odhalení koronaviru: Doma si jej může udělat každý
Izraelští vědci vyvinuli čichový test Smell Tracker na včasné odhalení koronaviru: Doma si jej může udělat každý Tým izraelských vědců v čele s profesorem neurobiologie Noamem Sobelem vyvinul unikátní čichový test Smell Tracker, který si může provést každý. Na jeho základě u sebe můžete včas odhalit případnou nákazu koronavirem. Noam Sobel vychází z toho, že ztráta čichu patří k raným příznakům nemoci COVID-19. Jak tedy tento test funguje?