Influencerka Anna Šulcová vyrazila do Izraele. Vyzkoušela koupel v Mrtvém moři i bahenní masku

Influencerka Anna Šulcová vyrazila do Izraele. Vyzkoušela koupel v Mrtvém moři i bahenní masku Zdroj: Shutterstock

Jedna z nejúspěšnějších českých influencerek Anna Šulcová se vydala s přáteli do Izraele. Coby turistka navštívila nejen druhé největší izraelské město Tel Aviv, nenechala si ujít ani výlet k Mrtvému moři. V tomto bezodtokém slaném jezeře se nejen vykoupala, ale dala si i bahenní masku.

22letá online hvězda Anna Šulcová si dovolenou v Izraeli užívá plnými doušky. Jak napovídají její příspěvky na Instagramu, zvlášť byla nadšená z výletu k Mrtvému moři. Toto bezodtoké slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem, Palestinou a Jordánskem, se nalézá 420 metrů pod hladinou světového oceánu. Jedná se tak nejen o nejníže položené slané jezero na světě, ale také o nejníže položené odkryté místo zemského povrchu.

“Dnes jsme navštívili Mrtvé moře, což je nejnižší bod na světě! Byl to neuvěřitelný zážitek, protože jsem si dodnes nedokázala představit, že vás to může opravdu nadnášet!” napsala na Instagram nadšeně české influencerka.

Právě salinita Mrtvého moře činí v závislosti na hloubce a teplotě vody 30 až 35 procent, díky čemuž tato vodní plocha patří mezi nejslanější jezera světa. V porovnání s mořskou vodou má Mrtvé moře až desetkrát více soli. 

S ohledem na vysoký obsah soli vykazuje toto jezero vyšší hustotu vody, v důsledku čehož na plovoucí předměty působí vyšší vztlaková síla. Pokud se tedy chcete udržet nad hladinou Mrtvého moře, nemusíte vůbec plavat, protože voda vás bude jednoduše sama nadnášet.

“Krom šíleně slané vody zde můžete najít také černé bahno, jehož minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Bahno z Mrtvého moře výrazně příznivě působí na pleť a pečuje o problematickou pokožku např. s příznaky akné, lupénky a ekzémů. Je vhodné i pro tu nejcitlivější pleť! Tak jsem si z něj udělala masku a doufám, že mi ji zlepší!” dodala Anna Šulcová, která si svou dovolenou v Izraeli nemůže vynachválit.

Zdroj: Instagram.com, Wikipedia.org
Autor:
Publikováno: 3. 12. 2021 12:57 Nahlásit obsah