Vzpomínáte na ženu, která porodila v 66 letech? Rumunka Adriana Iliescu má nyní 82 let a je skvělou matkou

Vzpomínáte na ženu, která porodila v 66 letech? Rumunka Adriana Iliescu má nyní 82 let a je skvělou matkou Zdroj: Reddit.com

V roce 2005 svět obletěla zpráva o 66leté Rumunce Adrianě Iliescu, která ve vysokém věku porodila zdravé dítě. I když ji spousta lidí kritizovala za nerozvážnost, tato nejstarší matka na světě si své pozdní mateřství vychutnává plnými doušky. A to už 16 let. Jak se jí a její 16leté dceři daří?

Adriana Iliescu se stala matkou až v 66 letech

Rumunka Adriana Iliescu porodila díky umělému oplodnění ve svých 66 letech zdravou holčičku. Svého rozhodnutí stát se matkou “na stará kolena” nikdy nelitovala. V současné době má 82 let, je v důchodu, pracuje na částečný úvazek jako akademická pracovnice Bukurešťské univerzity a stará se o svou dospívající dceru Elizu. 

Zdroj: Reddit.com Adriana Iliescu je významnou rumunskou univerzitní profesorkou a také spisovatelkou, která publikovala více než 25 knih. Tato žena je navíc velmi svéráznou osobností, která obdivuje vědu. Právě vědecký pokrok jí umožnil, aby se poprvé stala matkou až ve svých 66 letech.

Zdroj: Dailymail.co.uk Narozená holčička není Adrianiným genetickým dítětem

Tato žena měla podstoupit první umělé oplodnění už ve svých 57 letech, jenže tehdy se jí nezadařilo. Lékaři u ní měli již dříve zbrzdit účinky menopauzy. Adrianě Iliescu se zadařilo až v 66 letech, kdy porodila trojčata. Dvě z nich se narodila mrtvá, třetím byla její jediná dcera Eliza.

Zdroj: Playtech.ro Dívka je pouze Adrianiným biologickým dítětem. Nejde však o dítě genetické, protože pochází z vajíčka a spermatu od anonymních dárců. Zdroj: Playtech.ro

Nejstarší matka na světě má tuhý kořínek

Adriana Iliescu má nyní 82 let a se svou 16letou dcerou Elizou jsou nerozlučná dvojka. Společně žijí v bytě nacházejícím se ve výškové budově v hlavním rumunském městě Bukurešti. Jak sama seniorka říká, starost a odpovědnost za dceru ji drží při životě i při pevném zdraví. Eliza dělá své mamince velkou radost, protože se výborně učí a díky vzorné výchově z ní v životě určitě něco bude.

Zdroj: Playtech.ro 82letá Adriana Iliescu tvrdí, že má po svých rodičích tuhý kořínek a rozhodně tu ještě spoustu let bude a svou dceru nenechá v životě samotnou. “Jsem fit a zdravá a nikdy jsem neměla žádné vážné onemocnění. Nekouřím ani nepiju. Pokud budu žít tak dlouho, jako žili mí rodiče, bude Elize, až zemřu, přes dvacet let. Myslím, že jí toho mám ještě hodně co dát,” dodala nejstarší matka na světě.

Autor:
Publikováno: 14. 1. 2021 15:12 Nahlásit obsah