Mít sestru z nás dělá lepšího člověka. Podle studií je to prospěšné pro duševní zdraví

Mít sestru z nás dělá lepšího člověka. Podle studií je to prospěšné pro duševní zdraví Zdroj: Shutterstock

Po všech těch hádkách, křičení, házení věci a dohadování se vám dnes ukážeme, jak prospěšné pro vás je mít sestru a čemu všemu vás jistě naučila. O tom, jak velký vliv na život člověka mají rodiče, není pochyb, ovšem osobnost člověka formují i jeho sourozenci, především sestra. O co tedy jedináčci přicházejí?

Vědecká výzkumná pracovnice Laura Padilla-Walkerová to vysvětluje jednoduše: „Vliv sourozenců je opravdu jedinečný a děti si mezi sebou předávají něco, čeho rodiče nikdy nebudou schopni.“ Studie ukazují, že mít po svém boku sestru, ať už starší či mladší, naučí vás to lépe zvládat konflikty, zlepší se vám duševní zdraví a naučíte se být více empatičtí. Navíc vám pomáhá rozvíjet sociální dovednost, jako je komunikace, kompromisy a vyjednávání.

Zdroj: Shutterstock Dokonce studie z roku 2012 odhalila, že ty ženy, které měly sestru, se nikdy necítily osamělé, nemilované a málo sebevědomé. Sestry v životech sourozenců hrají roli při podpoře pozitivního duševního zdraví a jsou to právě sestry, které udržují rodinu pohromadě a zajišťují neustálý kontakt mezi rodinnými příslušníky. Tyto výhody však neplynou pouze mezi dvěma sestrami, ale i pro muže je mít po svém boku sestru velmi zásadní. Díky ní se naučí se ženami lépe komunikovat a uvidí v "přímém přenosu", jak vlastně holčičí svět funguje.

Takže, pokud i vy máte sestru, teď je ta nejvhodnější doba na to jí zavolat a říct jí, jak moc pro vás znamená a udělat jí krásnější den!

Autor:
Publikováno: 4. 6. 2021 15:37 Nahlásit obsah