Kategorie Rodina

Článek
V Latinské Americe vypukla pandemie domácího násilí. Vystresovaní muži ve velkém týrají své ženy
V Latinské Americe vypukla pandemie domácího násilí. Vystresovaní muži ve velkém týrají své ženy Nucená domácí izolace nařízená v důsledku pandemie koronaviru spustila v některých zemích světa vlnu domácího násilí, která podle OSN vzrostla celosvětově o 20 procent. Velmi zřetelné je to zejména v Latinské Americe. Zde se ženy více než nákazy novým koronavirem bojí naopak svého agresivního partnera.
Článek
15. května si připomínáme Mezinárodní den rodiny i Světový den proti mozkové mrtvici
15. května si připomínáme Mezinárodní den rodiny i Světový den proti mozkové mrtvici Každým rokem přejeme 15. května vše nejlepší k svátku Sofiím a Žofiím. V tento den rovněž slavíme Mezinárodní den rodiny a také Světový den proti mozkové mrtvici. Čím jsou pro nás tak významné?
Článek
Američan Don Adair umíral v nemocnici na koronavirus. Jeho děti se s ním loučily 30 hodin po telefonu
Američan Don Adair umíral v nemocnici na koronavirus. Jeho děti se s ním loučily 30 hodin po telefonu Pandemie koronaviru přinesla některým lidem těžké životní zkoušky. Náročné chvíle si prožila i rodina Američana Dona Adaira, který v nemocnici umíral na koronavirus. Kvůli přísným nařízením se s ním jeho děti nemohly rozloučit osobně. Díky zdravotní sestře si však s tímto mužem mohli jeho nejbližší telefonovat do chvíle, než vydechl naposledy.
Článek
Den matek v Česku slavíme druhou květnovou neděli. Za první republiky jej propagovala Alice Masaryková
Den matek v Česku slavíme druhou květnovou neděli. Za první republiky jej propagovala Alice Masaryková Kdo je pro vás tím nejdůležitějším člověkem na světě? Určitě vaše maminka. Proto jí nezapomeňte druhou květnovou neděli poděkovat za to, co pro vás v životě udělala. Popřejte jí také květinou i drobným dárečkem od srdce. Druhá květnová neděle zkrátka patří k významným svátkům, a to nejen v Česku. Jaká je historie tohoto dne?
Článek
Povinné odstupy ve školách jako ochrana před koronavirem: Školáci v čínském Chang-čou nosí speciální čepice s metrovými tyčemi
Povinné odstupy ve školách jako ochrana před koronavirem: Školáci v čínském Chang-čou nosí speciální čepice s metrovými tyčemi Čeští školáci navštěvující první stupeň základních škol se mají do lavic oficiálně vrátit 25. května. Každé dítě bude pravděpodobně sedět samo v lavici a muset dodržovat odstupy od svých spolužáků. S povinností odstupů to originálně vyřešili třeba ve škole v čínském Chang-čou, v níž musí každý ze školáků nosit speciální klobouky s metrovými tyčemi.
Článek
Pověry a tradice filipojakubské noci: 30. dubna pálíme čarodějnice, v minulosti chlapci stavěli dívkám pod okny máje
Pověry a tradice filipojakubské noci: 30. dubna pálíme čarodějnice, v minulosti chlapci stavěli dívkám pod okny máje V noci z 30. dubna na 1. května po celém Česku tradičně hoří ohně. Poslední dubnová noc zvaná filipojakubská je totiž spojena s pálením čarodějnic. I když se letošní čarodějnice odehrají v komornějším duchu a většina z nás si opeče špekáčky pouze na zahradě, tato oblíbená tradice má mnohem hlubší podtext. Jaké pověry se tedy vážou k 30. dubnu?
Článek
Dobrá zpráva: Přítomnost otců u porodu je v Česku opět možná
Dobrá zpráva: Přítomnost otců u porodu je v Česku opět možná Ministerstvo zdravotnictví od čtvrtka 16. dubna opět povolilo přítomnost otců u porodu. Otec dítěte nebo další osoba, která se bude účastnit porodu, však musí dodržovat určitá specifická opatření. Přítomnost třetí osoby u porodu byla v Česku kvůli šířící se koronavirové nákaze zakázána od 18. března.
Článek
Krvavé koleno, skákání gumy či Nebe, peklo, ráj. Osvěžte si pravidla těchto her, kterými v nouzovém stavu zabavíte své děti
Krvavé koleno, skákání gumy či Nebe, peklo, ráj. Osvěžte si pravidla těchto her, kterými v nouzovém stavu zabavíte své děti Zabavit děti doma v době nouzového stavu je pro rodiče stále náročnější. Mají už vaše děti dost vyrábění a malování a nebaví je ani koukat na videa na YouTube? V tom případě je naučte hry svého dětství. Z Krvavého kolena nebo ze hry Cukr, káva, limonáda budou doslova unesené. Nepamatujete si už pravidla? Osvěžíme vám paměť.
Článek
Roušky jsou pro miminka rizikové. Čím je nahradit v případě nutnosti
Roušky jsou pro miminka rizikové. Čím je nahradit v případě nutnosti Nosit roušky na veřejných místech je pro nás všechny povinností. Děti mladší dvou let však od 30. března dle nařízení vlády již roušky nosit nemusí. Zvlášť pro takové novorozence a kojence jsou totiž roušky velmi nebezpečné. Pokud jste rodičem malého dítěte, jakým způsobem jej tedy nejlépe ochráníte?
(176) Načíst více