Svobodná maminka napsala dopis muži, který ji jako těhotnou opustil. Dožene vás to k slzám...

Svobodná maminka napsala dopis muži, který ji jako těhotnou opustil. Dožene vás to k slzám... Zdroj: Shutterstock.com

Když se žena stane matkou, ne vždy je to jednoduché. O to víc, když po jejím boku nestojí partner, který by ji pomohl a podpořil ji. A právě jedna matka samoživitelka, jejíž život nebyl vždy procházkou v růžové zahradě, se rozhodla svému bývalému příteli napsat dopis, který obletěl celý internet.

„Tento dopis je pro muže, který mě opustil ihned, když se dověděl, že jsem těhotná. Vlastně mi je celkem jedno jestli se k tobě tento dopis dostane a jestli si jej přečteš. Ani nečekej, že to bude dopis plný nenávisti, spíše naopak. Tímto dopisem bych ti ráda poděkovala, za všechno.

Byli jsme spolu dlouhé tři roky a vážně jsem věřila tomu, že jsi pro mě ten pravý a že náš vztah je opravdový a vydrží navěky. Pamatuji si to jako dnes, když jsme se poprvé potkali, bylo nám pouhých 19 let. Každý si asi umí představit, jak bláznivé je tohle období. Jen samé večírky, vysoká a mraky probdělých nocí, když jsme se potulovali venku a užívali si mládí. A dnes, když tady tak sedím, mě napadá, že to, že jsem neotěhotněla při našem stylu života mnohem dříve, je vážně zázrak a kdyby se to stalo, nejspíš bych mnohem dřív zjistila, jaký doopravdy jsi. Ale beru to tak, že všechno je tak, jak má být!

Měla jsem na výběr, ale sám víš, že bych tohoto nikdy nebyla schopná a proto jsem si dítě nechala a rozhodla se stát matkou. Pamatuji si ten večer, byla jsem v šestém měsíci a proklínala tě a nenáviděla za to, co jsi mi to provedl. Nikdy ti neodpustím to, že si při porodu nestál vedle mě a nedržel mě za ruku. Tak hrozně jsem si přála, aby si tam byl a řekl mi, že to všechno zvládnu a že jsi v tom se mnou. Ty si však vyspával kocovinu po halloweenském večírku, tak jako vždycky.

Zdroj: Shutterstock.com Tak moc to bolelo, když sis místo nás vybral večírky, párty, alkohol a vztahy na jednu noc. To všechno pro tebe znamenalo víc než my. Vůbec tě nezajímalo, že já se tohoto musela vzdát a pro naše dítě dospět a začít se chovat rozumně. Ani to, že jsem musela přerušit školu a přestěhovat se zpátky k rodičům, kteří mi s dítětem museli pomoct, protože sama bych to nikdy nezvládla. Ale když jsem se podívala na ten malý uzlíček, mé priority a hodnoty se v ten moment naprosto změnily.

Já ti chci i přesto poděkovat, poděkovat za to, že jsi nás nechal a odešel. Oba dva teď víme, že by to jednoho dne přišlo tak i tak a pro mě, i pro ni, je mnohem lepší, že se tak již stalo. Nedovolil si jí, aby tě poznala a taky si ji ušetřil té bolesti, když by tě viděla odcházet.

Chtěla bych ti však poděkovat ještě za něco…

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 2. 5. 2021 17:46 Nahlásit obsah