13letou dívku vážící 93 kilogramů nepustili v aquaparku na tobogán. Toto veřejné ponížení nenechal její otec jen tak

13letou dívku vážící 93 kilogramů nepustili v aquaparku na tobogán. Toto veřejné ponížení nenechal její otec jen tak Zdroj: Shutterstock

Americký aquapark se ocitl pod palbou kritiky za ponižování svých návštěvníků. A to kvůli nešťastnému incidentu s 13letou dívkou, která se musela před vstupem na tobogán zvážit a kterou kvůli mírnému překročení váhového limitu nepustili na atrakci. Tato dívka odešla v slzách a její otec to nenechal jen tak.

Nešťastný výlet do aquaparku si bude dívka dlouho pamatovat

Návštěva aquaparku Raging Rivers v americkém státě Illinois se pro rodinu Battonových proměnila ve velmi traumatizující zážitek. Jejich 13letá byla nucena projít vážením před vstupem na nový tobogán. Dívka vážící 92,9 kilogramu překročila váhový limit o pouhých 2,2 kilogramu, kvůli čemuž však ostrouhala a nemohla se projet atrakcí.

O této nepříjemné zkušenosti se otec Andrew Batton více rozepsal na svém veřejném facebookovém účtu. Podle jeho slov byla dcera vystavena ponižující situaci, když ji kvůli váze nepustili na atrakci. Battonovi přitom navštívili aquapark právě kvůli novému tobogánu, jehož váhový limit byl uveden až těsně před vstupem.

„Zaměstnanec, který dohlížel na dodržování pravidel, byl viditelně rozladěn, protože to nebyl první případ, kdy musel někoho odmítnou právě kvůli váze. Bylo to trapné pro všechny zúčastněné," napsal Batton na sociální síti.

Zdroj: Shutterstock Nechceme nikoho ztrapňovat, ale jde o bezpečnost, uvedl mluvčí akvaparku

Mluvčí aquaparku na situaci reagoval s tím, že jejich cílem není nikoho ztrapňovat, ale zajišťovat bezpečnost návštěvníků. „Náš nový tobogán Mississippi Monster Slide má maximální váhový limit 200 liber (90,7 kilogramu). Tento limit je stanoven pro bezpečnost návštěvníků a je uveden na ceduli u základny skluzavky. Před vstupem se návštěvníci musí zvážit, aby bylo zajištěno dodržení bezpečnostních opatření," uvedl mluvčí.

Vedení aquaparku však zároveň oznámilo, že plánuje vylepšení tobogánu. „I nadále budeme dodržovat pokyny od výrobce, ale zároveň pracujeme na objednání nových komponent, abychom mohli navýšit nosnost skluzavky. Chceme zajistit nejen bezpečnost, ale i zábavu pro všechny naše návštěvníky," dodal mluvčí.

Případ třináctileté dívky znovu otevírá debatu o citlivém přístupu k váze návštěvníků v zábavních parcích. Ačkoliv je bezpečnost na prvním místě, je třeba zvážit, jakým způsobem jsou pravidla komunikována a zda nemohou být uplatňována daleko citlivěji. Rodina Battonových si z návštěvy aquaparku odnesla nepříjemnou zkušenost, která snad v budoucnosti povede k pozitivním změnám a lepšímu přístupu.

Zdroj: Today.com, Businessinsider.com

Autor:
Publikováno: 21. 6. 2024 13:55 Nahlásit obsah