Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou

Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou Zdroj: Shutterstock

Pečicí papír je univerzálním pomocníkem při pečení dortů, moučníků, ale i zeleniny nebo masa. Jistě jste si už ale někdy položili otázku, jak dát pečící papír do formy, aby se nekroutil a nedělal neplechu. Aby pečicí papír dokonale přilnul k plechu nebo také k dortové formě, vyplatí se znát následující trik, který si nebudete moci vynachválit.

Chytré použití pečicího papíru

Také vám vadí, že se pečicí papír při položení na plech kroutí a nedrží rovně? Ještě větší “paseku” dokáže pečicí papír udělat tehdy, pokud jej chcete vložit do kulaté dortové formy, formy na koláč nebo do remosky. 

Nalít na kroutící se pečicí papír těsto, je velmi náročným úkolem. Jestliže chcete, aby pečicí papír k formě nebo plechu krásně přilnul a držel tvar, zkuste použít pečicí papír chytrým způsobem. Jak postupovat?

Zdroj: Shutterstock Jednoduchý trik: Zkuste pečicí papír namočit a zmačkat

Pokud si přejete, aby se pečicí papír na plechu nekroutil a držel tvar, zmačkejte jej pečlivě do kuličky, navlhčete během několika sekund pod proudem tekoucí vody, opět jej rozložte a oklepejte z něj přebytečnou vodu.

Následně pečicím papírem vyložte plech nebo formu a papír dle potřeby zastřihněte nůžkami. Rozložení pečicího papíru tímto způsobem vám půjde opravdu snadno. Zmuchlaný a opět narovnaný pečicí papír, který je zároveň navlhčený, se k formě či plechu perfektně přilepí a bude dokonale držet tvar.

Zdroj: Shutterstock Zmuchlaný a navlhčený pečicí papír je skvělý i do forem na muffiny

Zmačkaný a navlhčený pečicí papír rozložený na plechu či v dortové formě je vhodný pro všechny druhy těst. Perfektně se vám na něm bude péct i zelenina, brambory, batáty nebo třeba maso.

Jednoduchý trik se zmačkáním a navlhčením pečicího papíru uvítáte i tehdy, pokud si chcete udělat muffiny. Pečicí papír totiž v malých formách na muffiny dokonale přilne a vy tak nebudete muset po pečení muffinů plech pracně umývat, jak tomu bylo jistě dříve.

Zdroj: Nicoespeon.com, Minniemalistka.cz
Autor:
Publikováno: 7. 2. 2023 12:40 Nahlásit obsah