Kategorie Moučníky

Článek
Recepty na tradiční velikonoční sladkosti
Recepty na tradiční velikonoční sladkosti Svátky jara probíhají po světě již odnepaměti. Keltové, Germáni či Slované slavili jarní rovnodennost jako slavnost slunečních bohů, Židé mají dodnes svou paschu a křesťanská velikonoční tradice spojila obrodu přírody s příběhem o ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista. Ustálené zvyky i s tradičními pokrmy se dochovaly až dodnes.
Článek
Recept na nejlahodnější dort Praha, jaký jste kdy jedli
Recept na nejlahodnější dort Praha, jaký jste kdy jedli Možná jste o něm ještě neslyšeli, ale dort Praha je vynikající čokoládový dezert. Kupodivu s naší Stověžatou a Zlatou Prahou nemá vůbec nic společného. Tak proč to jméno? Vynálezce dortu je totiž Vladimir Guralnik, vedoucí…
Článek
Nejbarevnější dezert všech dob - duhový dort s leopardím vzorkem
Nejbarevnější dezert všech dob - duhový dort s leopardím vzorkem Dochází vám inspirace na dort, kterým chcete potěšit vaše dítko? Nebo si chcete jen tak upéct nějakou mňamku či potěšit kolegyně v práci? Máme pro vás tip na super originální duhový dort s leopardím vzorem.
Článek
6 dezertů, které připravíte do 10-ti minut!
6 dezertů, které připravíte do 10-ti minut! Honí vás mlsná, ale nechce se vám nic zdlouhavě připravovat? Máme pro vás několik tipů, jak si přichystat jednoduchý ale chutný dezert.
Článek
Božské čokoládové lasagne, ze kterých se vám budou sbíhat sliny
Božské čokoládové lasagne, ze kterých se vám budou sbíhat sliny Potřebujete si někoho udobřit, chcete přinést na oslavu něco originálního nebo prostě jen máte chuť na něco nového a výtečného? Pak jsou pro vás nepečené čokoládové lasagne tou nejlepší volbou. A jak na ně?
Článek
Citronový dort s polevou ze smetany snadno a rychle
Citronový dort s polevou ze smetany snadno a rychle Honí vás v létě mlsná, ale vlastně na nic ve výsledku nemáte chuť, protože je vše moc těžké? Co si zkusit upéct svěží citronový dort se smetanovou polevou, který se do parních letních dnů skvěle hodí? Zvládnete to všichni a hlavně snadno a rychle v pohodlí domova!
Článek
Nejlepší moučníky na nedělní stůl VI..: nepečené dorty
Nejlepší moučníky na nedělní stůl VI..: nepečené dorty Mají hned několik výhod. Jsou nenáročné na přípravu, oblíbené u všech věkových kategorií a především fantasticky chutnají. Nepečené moučníky jsou ideální volbou právě v tomto období, kdy se s přicházejícím letním…
Článek
Nejlepší moučníky na nedělní stůl V.: se zeleninou
Nejlepší moučníky na nedělní stůl V.: se zeleninou Zelenina ve formě sladkého dezertu? Proč ne! Mírně kontroverzní ingredience je výbornou přísadou na pečení a moučníkům dodá lehkost, šťavnatost a zajímavou chuť. Posuďte sami – v dalším díle našeho seriálu těch…
(6) Načíst více