Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní

Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní Zdroj: Shutterstock.com

Jak je všem jistě známo, výskyt klíšťat se rok od roku jen zvyšuje a riziko onemocnění je tedy čím dál vyšší. Bohužel už dávno neplatí, že bychom se měli klíšťat obávat jen při letních dovolených anebo v lese. Klíště můžeme potkat téměř kdekoliv, kde je tráva, z toho důvodu je nutné se před těmito nebezpečnými parazity účinně chránit.

V tomto článku jsme si ukázali, jak bezpečně zakousnuté klíště odstranit a jak s ním poté naložit. Dnes vám však přinášíme jeden trik, který vás před klíšťaty ochrání bez použití klasického repelentního přípravku.

Jestliže i vy tedy raději používáte přírodní látky, nežli ty chemické, a chcete i tak své děti a sami sebe před klíšťaty ochránit, připravte si doma směs z esenciálních olejů, která bude klíšťata doslova odpuzovat.

Ačkoliv je repelentních přípravků velká škála, obsahují velké množství chemikálií, proto nejsou vhodné pro všechny. Odborníci však tvrdí, že určité esenciální oleje dokážou tyto přípravky skvěle nahradit. Vůně těchto esenciálních olejů způsobí, že klíště nemá o člověka vůbec zájem. Mimo klíšťat však tyto esenciální oleje odpuzují dokonce i komáry a mouchy a díky svým uklidňujícím a relaxačním účinkům se hojně využívají při aromaterapiích.

Zdroj: Shutterstock.com

Po kterých olejích tedy v obchodě sáhnout, aby byla ochrana co nejvyšší?

  • Levandulový olej – sladká vůně levandulí odhání i komáry, mouchy, a pokud vás trápí moly v domácnosti, pomůže i na tyto škůdce.
  • Eukalyptový olej – je to takový malý zázrak, který odpuzuje téměř všechen hmyz.  
  • Citrónový olej – tento olej v sobě nese sloučeninu jménem limonen. Jedná se o velmi účinnou látku, která působí nejen proti klíšťatům, ale také proti blechám.

Znáte i vy nějakou přírodní metodu, která vás před klíšťaty ochrání? Podělte se s námi o ni v komentářích níže!  

Autor:
Publikováno: 13. 5. 2018 17:57 Nahlásit obsah
Loading...