Lékař při porodu utrhnul miminku hlavičku. Nemocnice chtěla tento incident utajit

Lékař při porodu utrhnul miminku hlavičku. Nemocnice chtěla tento incident utajit Zdroj: Shutterstock

Obrovské neštěstí při porodu se stalo v brazilském města Belo Horizonte. Mladá maminka přiváděla na svět přirozenou cestou svou vytouženou holčičku. Porod však probíhal velmi těžce a když lékaři v porodních cestách uviděli hlavu miminka, snažili se jej vytáhnout. Jak informoval brazilský portál Globo, porodník však miminku utrhnul hlavu.

Něco takového by nechtěl zažít nikdo ani ve své největší noční můře. Brazilská nastávající maminka Raniella Coelho Santos byla hospitalizována již v 28. týdnu těhotenství kvůli velmi vysokému krevnímu tlaku. Tehdy ještě netušila, že ze svého pobytu v nemocnici si odnese hororový zážitek, který ji bude strašit celý její život.

Raniella nosila pod srdcem holčičku. Jelikož život jejího nenarozeného miminka byl v ohrožení, po sedmi dnech hospitalizace jí lékaři vyvolali porod. U příchodu dítěte na svět byl také otec děťátka, který viděl celý hororový incident na vlastní oči.

Otec a matka tvrdí, že když děťátko přicházelo na svět, bylo ještě živé. Nastávající tatínek podle svých slov viděl, že když se hlava jeho dcerky objevila v porodních cestách, holčička zamrkala a otevřela ústa. 

Zdroj: Shutterstock Následně však jeden z porodníků skočil rodící mamince na břicho a snažil se miminko vytáhnout ven za hlavu. “Následovalo křupnutí a hlavička miminka zůstala volně viset,” uvedl brazilský portál Globo. 

K hororovému incidentu došlo v pondělí 1. května v nemocnici Hospital das Clinicas da UFMG, která se nachází na předměstí brazilského města Belo Horizonte 2023. Otřesení rodiče tvrdí, že celou záležitost se nemocnice pokusila zamést pod koberec. Ihned po nevydařeném porodu totiž zdravotníci dali rodičům podepsat dokumenty, v nichž měli svým podpisem ztvrdit, že porodníci postupovali správně.

O dva dny později nešťastní rodiče podali oznámení na policii, celá záležitost se tak aktuálně nachází ve fázi vyšetřování. Nemocnice ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že zemřelé miminko mělo vývojové vady a nemělo šanci na přežití. Život matky byl podle porodníků kvůli vysokému krevnímu tlaku v ohrožení, a proto se rozhodli k vyvolání předčasného porodu. 

Zdroj: G1.globo.com

Autor:
Publikováno: 15. 5. 2023 13:40 Nahlásit obsah