Jak oslavit Den dětí: 1. června svým ratolestem naplánujte nezapomenutelný výlet nebo jim připravte party s kamarády

Jak oslavit Den dětí: 1. června svým ratolestem naplánujte nezapomenutelný výlet nebo jim připravte party s kamarády Zdroj: Shutterstock.com

Nezapomeňte na to, že také letos mají všechny děti 1. června svůj speciální svátek. Jak ale oslavit Den dětí, aby si jej užila skutečně celá rodina? Přinášíme vám několik nápadů, jimiž se můžete inspirovat také u vás doma.

První červnový den je významný pro ty nejmenší z nás. Ani letos na své děti 1. června nezapomeňte a pokuste se jim Den dětí co nejvíce zpestřit. Jaké máte možnosti?

Vyrazte s dětmi na nezapomenutelný výlet

Dětské oči rozzáříte tím, když pro ně 1. června naplánujete nezapomenutelný výlet. Vyrazte na dlouhou procházku do přírody, kterou spojíte s poznáváním zajímavých míst a pamětihodností. Co dále s dětmi 1. června navštívit? Radost jim uděláte i tehdy, když se vydáte do zoo. Většina zoologických zahrad v Česku si navíc u příležitosti Dne dětí pro ty nejmenší připravila speciální zábavný program.

Vytipujte si dětské atrakce pod širým nebem

Děti milují venkovní aktivity všeho druhu. Vyrazte s nimi například na dětské atrakce, které se nacházejí pod širým nebem a díky nimž se vaše děti dokonale vydovádí. Nemusíte zamířit pouze na oblíbené dětské hřiště svých ratolestí.

Zdroj: Shutterstock.com Děti a rodiče se nebudou nudit ani v přírodních zábavních parcích. Vyzkoušejte například Lesní království či Stezku korunami stromů na Lipně, zážitkový park Zeměráj poblíž Orlické přehrady, Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě nebo zábavně naučný park Mirakulum v Milovicích nad Labem.

Užijte si pohodový den doma

Se svými dětmi nemusíte 1. června jenom cestovat, příjemný den v rodinném kruhu si můžete užít i doma. Stačí jenom, když vymyslíte zábavný program, do kterého se zapojí jak rodiče, tak děti. Pečte a vařte společně svá oblíbená jídla, malujte si, hrajte společenské hry nebo vymyslete zábavný rodinný turnaj, který se bude odehrávat třeba na vaší zahradě. Připravte nenáročnou překážkovou dráhu, zahrajte si zahradní bowling nebo rodinný zápas v mini kopané. V nápadech se zkrátka meze nekladou.

Zdroj: Shutterstock.com

Uspořádejte dětem party s kamarády

Milují vaše děti oslavy? Potom jim připravte nezapomenutelnou party doplněnou o girlandy, balonky a něco dobrého na zub, na kterou pozvete také jejich kamarády. Na dětskou oslavu připravte rovněž playlist s oblíbenými dětskými písničkami a vymyslete několik zábavných her, které spolu děti mohou hrát.

Kupte svým dětem hračku nebo jim upečte něco dobrého

Na Den dětí byste měli své děti potěšit také malou pozorností. Dětské oči rozzáří i drobná hračka nebo něco dobrého na zub. Nejde jenom o zmrzlinu, bonbony nebo čokoládu. 1. června jim zkuste upéct také jejich oblíbený moučník.

Autor:
Publikováno: 1. 6. 2020 09:31 Nahlásit obsah